11. května: Záchranáři, Odemykání Biotopu a koštování vína

V sobotu 11. května se v Radotíně konají dvě velké akce, jejichž hlavním organizátorem je radotínská radnice. Dopoledne patří záchranářům, odpoledne se odemkne radotínský Biotop a další sezónu uvítá hlavně vínem. 
  • Záchranáři v akci (od 9 do 13 hodin)
Před obchodním centrem Berounka (před supermarketem Albert) se v sobotu od 9 do 13 hodin uskuteční devátý ročník Radotínského dne s IZS  "Záchranáři v akci".

Uvidíte komentované ukázky činnosti malých i velkých členů Sboru dobrovolných hasičů Radotín a přidají se i mladí hasiči z Lochkova. Můžete se těšit na představení složek integrovaného záchranného systému: Hasičského záchranného sboru, Policie ČR, Českého červeného kříže, Městské policie a Krajského vojenského velitelství Armády České republiky. Děti i dospělí si mohou bezpečně vyzkoušet střelbu z laserové pistole či pušky nebo aranžmá nějakého toho zranění. Opět zde bude k vidění rozličná zásahová a záchranná technika, se kterou integrovaný záchranný systém dennodenně zachraňuje lidské životy. 

Den s IZS
  • Odemykání Biotopu a Vinný košt (od 11 do 20 hodin)
V sobotu 11. května se jako tradičně uskuteční slavnostní zahájení sezóny na radotínském Biotopu. Otevření další sezóny tohoto přírodního koupaliště doprovodí nová akce Vinný košt.

Kromě obvyklé pestré nabídky programů pro děti, které zajistí místní spolky, kluby a školky, přijede tentokrát i kouzelník. Hladina Biotopu bude opět lákat k vodním aktivitám a hrám, celé odpoledne se ponese v rytmu swingu. Na pódiu vystoupí Swing Melody Sextet a Acoustic Noise Band. Dospělí budou ochutnávat vína z Moravy a také si užijí výtečnou gastronomii. Návštěvníci si užijí zejména vína z menších vinařství.

Otevírání Biotopu začne už dopoledne v 11 hodin a potrvá do 20 hodin. Akci pořádá Městská část Praha 16, Biotop Radotín a Vinný košt. 

Plakát k akci Odemykání Biotopu 2019
Zveřejněno: 09.05.2019 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 1604 x