• Co s divočáky? K rodinným domům je láká ovoce a zelenina

  28.08.2019 / Divočáci se stahují k obydleným územím a Radotín není výjimkou. Černá zvěř se v městech cítí v bezpečí a nalezne zde potravu – ať už jsou to pohozené zbytky ze zahrádek nebo komposty za nekvalitním plotem. Potíže s divočáky nemá jen Praha a nikde zatím nevymysleli, jak tuto otázku účinně vyřešit. 
 • Konec doby zvýšeného nebezpečí vzniku požáru

  12.07.2019 / V souladu s Nařízením č. 6/2019 Sb. Hlavního města Prahy ze dne 26.4.2019, kterým se stanoví podmínky k zabezpečení požární ochrany v době zvýšeného nebezpečí vzniku požáru a na základě výstrahy ČHMÚ, končí doba zvýšeného nebezpečí vzniku požáru od 12.7.2019. 
 • V Praze platí až do odvolání zákaz rozdělávání ohně na místech stanovených nařízením města

  03.07.2019 / Na základě výstrahy před nebezpečím požáru, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav, bude na území Prahy až do odvolání platit nařízení týkající se zákazu rozdělávání ohňů na rizikových místech.
 • Porucha vodovodního řadu

  02.07.2019 / Podle informace z Krizového štábu hlavního města Prahy došlo k poruše vodovodního řadu v Radotíně,  Na Betonce/náměstí Osvoboditelů. Bez vody jsou tak obyvatelé ulic Na Betonce, nám. Osvoboditelů a ve Vrážské. Předpoklad ukončení opravy ve 14 hodin.
 • Zkouška systému varování

  05.06.2019 / Ve středu 5. června se na celém území České republiky uskuteční pravidelná zkouška sirén. Současně bude tento den rozeslána zkušební SMS zpráva ze systému krizového zabezpečení Městské části Praha 16.
 • Nová hasičská stanice bude uvedena do provozu

  22.05.2019 / Zcela nové a moderní zázemí pro radotínské dobrovolné hasiče bylo dokončeno nedaleko Karlické ulice. Slavnostní otevření za účasti náměstka pražského primátora Petra Hlubučka se bude konat 29. května. Den otevřených dveří určený pro veřejnost se uskuteční v září.
 • Aplikace Záchranka

  20.05.2019 / Aplikace Záchranka přichází ve spolupráci s hlavním městem Prahou, Zdravotnickou záchrannou službou hlavního města Prahy a Nadací Vodafone s novým využitím tzv. push notifikací v aplikaci.
 • Organizované pálení čarodějnic bude možné i v době sucha

  29.04.2019 / Rada hl. m. Prahy na svém mimořádném jednání 26. dubna přijala nové Nařízení stanovující podmínky k zabezpečení požární ochrany v době zvýšeného nebezpečí vzniku požárů.
 • Městská policie předávala ocenění

  28.03.2019 / Medaili Za zásluhy obdržel Karel Hanzlík, starosta Městské části Praha 16, velitel radotínských dobrovolných hasičů František Drož a David Janda, velitel detašovaného pracoviště Městské policie hl. m. Prahy v Radotíně.
 • Výstraha před silným větrem

  10.03.2019 / V neděli 10. března bude během odpoledních hodin opět zesilovat jihozápadní až západní vítr. Český hydrometeorologický ústav proto vydal výstrahu před velmi silným větrem s vysokým stupněm nebezpečí.