Čtyřiadvacátý radotínský ples se povedl

24. Radotínský bál, 25.1.2019Velký bál, velká tombola a velká zábava. Možná někdo dal letos před plesem přednost lyžovačce – jeho chyba. Protože v sokolovně zněla skvělá hudba a kdo chtěl tančit, měl na parketu povětšinou místa tak akorát.

Což ale není to, co Radotínskému bálu dává jeho jedinečné kouzlo. Tím je spíš sepětí většiny hostů a pořádajících – tuhle taneční féérii pořádají domácí pro domácí (i když i další jsou samozřejmě vítáni). To se pak obráží na uvolněné atmosféře. Ač v róbách a oblecích, jsou tu tanečníci jako doma. (Protože to tak je.)

24. Radotínský bál, 25.1.2019A jaké to bylo konkrétně letos? Opět hrála budějovická Jazzika klasické taneční melodie posbírané z portfolií jazzových autorů. A hrála je dokonale. A opět se zahajovalo s trubači a úvodním slovem radotínského starosty Karla Hanzlíka, který všechny přivítal, pozval na parket i do tomboly a neopomněl ani připomenout, že příští ročník už bude jubilejní, čtvrtstoletý.

24. Radotínský bál, 25.1.2019Vstupy profesionálních tanečníků Hansera Raúla Estenoz Verdecii a Marie Isabel Echemendia Artiagy vždy trochu vytrhly bál ze středoevropského ladění – jejich kubánské verze latinských tanců tak alespoň všechny připravily na poslední taneční blok s Mescla orquesta.

24. Radotínský bál, 25.1.2019Před ním se ale ještě muselo losovat – tahání čísel losů deseti výherců cen nejcennějších ze skleněného cylindru se přeci nesmí odbýt! A tak se starosta s místostarostou a kulturistkami z Koruny pustili po jedenácté večer do hry s nervy všech, kdo si zakoupili postupující losy – aby jim mohli rozdat ceny věnované sponzorujícími partnery plesu. Mezi výhrami byla elektronika, včetně velké LED televize, ale i třeba kvalitní set seker značky Fiskars a nebo poukaz v hodnotě tří tisíc korun na kosmetické služby. A cena hlavní? Popelnice! V ní ovšem vítězka nešla nejen soupravu vinných sklenic, ale i poukázka na domácí vinotéku.

Nějaká ta výhra snad ale putovala ke každému, kdo si nezapomněl losy zakoupit. A pokud to někdo nestihl? Stihl ples – a ten stál za to.

více fotografií naleznete ve fotogalerii
Zveřejněno: 28.01.2019 –Kateřina Drmlová ; Přečteno 2861 x