Havárie teplovodu v Radotíně

Aktualizace z 6.11.: Čtvrteční havárie teplovodu už je opravená, obyvatelům bytů a domů na náměstí Osvoboditelů a v jeho okolí společnost Veolia v pátek v pozdních večerních hodinách obnovila po několikahodinové odstávce dodávky tepla pro topení a ohřev teplé vody. 

„Děkuji všem zainteresovaným za rychlé řešení havarijní situace. Jakmile jsme se ve čtvrtek dozvěděli o havárii teplovodu, připravili jsme plán a především koordinaci s nedalekou stavbou křižovatky, na její co nejrychlejší odstranění,“ říká starosta Radotína Karel Hanzlík. K přerušení potrubí teplovodu došlo v místě, kde ulice Na Výšince odbočuje na silnici vedoucí ke Koruně. Jedná se o vozovku na trase, po které auta objíždějí rekonstruovanou křižovatku pod Korunou. „Proto bylo nutné rychle dočasně zprovoznit uzavřený jízdní pruh pod parčíkem. Včera dopoledne dostal částečnou asfaltovou pokrývku, aby po něm mohla projíždět auta. Kromě toho jsme museli změnit dopravní značení,“ vysvětluje Karel Hanzlík. 

Jakmile byl zajištěn obousměrný provoz křižovatkou, pustili se dělníci do hledání závady na teplovodu. Potrubí opravili tak, aby bylo možné co nejdříve obnovit dodávky tepla do bytů a domů. To se podařilo v pátek kolem půl jedenácté večer, kdy se začala do teplovodu dopouštět voda. Během dnešního dopoledne bude správcovskou firmou probíhat kontrola dalších částí systému dodávky teplé užitkové vody v blízkosti havárie. „Doprava se vrátí na objízdnou trasu postupně v příštích dnech. Prosím všechny řidiče, aby křižovatkou pod Korunou projížděli s nejvyšší opatrností,“ uzavírá Karel Hanzlík.

PB

Aktualizace z 5.11. z 10. hodiny: Probíhá provizorní asfaltování největších nerovností a nájezdu na silniční pruh přímo pod parkem. Jakmile bude možné pruh otevřít pro vozidla, bude uzavřen vjezd do ulice Na Výšince, aby mohly být provedeny výkopové práce v místě havárie teplovodu. Vozidla jedoucí ze směru od cementárny budou tedy projíždět stavbou, v místě bude snížená rychlost na 20 km/h. Což je změna oproti původnímu plánu, kdy měla být zavedena kyvadlová doprava. Pozor - mezi pruhy je velký výškový rozdíl, z parkoviště od pošty nebo úřadu na náměstí Osvoboditelů nepůjde zabočit doleva. Řidiči musí jet doprava a otočit se na nejbližším možném místě.

Aktualizace z 18. hodiny: Podle informací ze společnosti Veolia, která má teplovod na starost, se i přes havarijní stav daří dodávat teplo do sítě pro všechny byty a domy, které jsou napojeny na centrální rozvod. Pokud se stav nezhorší, budou výkopové práce prováděny až zítra (5.11.) odpoledne a to poté, kdy bude vyasfaltovaný pruh pod parčíkem u Koruny a společnost PROZNAK připraví provizorní signalizaci tak, aby mohla být doprava přesunuta pod park. Společnost Veolia dokáže až po provedení výkopových prací zhodnotit, zda a na jak dlouho dojde k odstávce tepla.

Na křižovatce ulic Na Výšince a náměstí Osvoboditelů došlo dnes (tj. 4.11.2021) k havárii teplovodu. V tuto chvíli jsou již na místě technici a zhruba od 15 hodin bude vjezd do ulice Na Výšince, tudíž i objízdná trasa pro vozidla jedoucí směrem od cementárny uzavřen.

Úsek silnice podél Radotínského potoka, který je kvůli rekonstrukci křižovatky pod Korunou jednosměrný, bude po dobu opravy zobousměrněn v kyvadlovém provozu řízeném semafory. V celé oblasti širšího centra Radotína se dají očekávat dopravní komplikace z důvodu dalších pokračujících staveb a uzavírek. O aktuálním dění vás budeme průběžně informovat.

Propadlý povrch silnice Na Výšince a havárie teplovodu, 4.11.2021 Propadlý povrch silnice Na Výšince a havárie teplovodu, 4.11.2021 Mapa místa havárie, 4.11.2021

Fotografie z 5.11.2021:

Probíhá provizorní úprava jízdního pruhu pod parkem u Koruny, aby zde mohla projíždět vozidla ve směru od cementárny. Jakmile bude moct být pruh otevřen, bude uzavřen vjezd do ulice Na Výšince, kde budou v místě havárie teplovodu probíhat výkopové práce, 5.11.2021 Probíhá provizorní úprava jízdního pruhu pod parkem u Koruny, aby zde mohla projíždět vozidla ve směru od cementárny. Jakmile bude moct být pruh otevřen, bude uzavřen vjezd do ulice Na Výšince, kde budou v místě havárie teplovodu probíhat výkopové práce, 5.11.2021 Probíhá provizorní úprava jízdního pruhu pod parkem u Koruny, aby zde mohla projíždět vozidla ve směru od cementárny. Jakmile bude moct být pruh otevřen, bude uzavřen vjezd do ulice Na Výšince, kde budou v místě havárie teplovodu probíhat výkopové práce, 5.11.2021 Probíhá provizorní úprava jízdního pruhu pod parkem u Koruny, aby zde mohla projíždět vozidla ve směru od cementárny. Jakmile bude moct být pruh otevřen, bude uzavřen vjezd do ulice Na Výšince, kde budou v místě havárie teplovodu probíhat výkopové práce, 5.11.2021

Fotografie z večera 5.11.2021:

Havárie teplovodu, výkop v pátek večer, 5.11.2021
Zveřejněno: 04.11.2021 – Eva Javorská   |   Aktualizováno: 06.11.2021 – Eva Javorská ; Přečteno 772 x