Kováčovo trio zahrálo seniorům pod okny

Známé české lidovky, ale i světové hity si mohli poslechnout obyvatelé radotínského domu s pečovatelskou službou v úterý 27. dubna. Právě seniorům bylo určeno vystoupení hudebního tria Roberta Kováče. A zahrát jim přišlo přímo pod okna. 

Odpoledne zahájil Karel Hanzlík, starosta Městské části Praha 16, který všechny diváky přivítal a poděkoval jim, že kvůli koronaviru dodržují všechna nezbytná nařízení, přestože trvají už opravdu velmi dlouho. Zároveň vyjádřil naději, že tento koncert budeme moct považovat za start nové kulturní sezóny. Seniory přišel pozdravit i starostův zástupce Miroslav Knotek a tajemník úřadu Pavel Jirásek. 

Při výběru programu se vsadilo na osvědčené jméno hudebníka Roberta Kováče. Radotínští totiž znají tohoto muzikanta a jeho kapelu z Havelského posvícení, Burčákobraní nebo jiných akcí pořádaných místní radnicí. Dojemné bylo i vystoupení Radka Žvaka, 87letého klienta pečovatelské služby, který dříve působil v různých divadlech a do úterního programu se zapojil úplně přirozeně a bez přípravy. S přibývajícími tóny hudebního vystoupení se zaplnila snad všechna okna a balkóny směřující do parčíku vedoucímu do ulice Pod Velkým hájem. Zastavovali se ale i náhodně procházející lidé. Můžeme se tak domnívat, že koncert, který se uskutečnil za krásného slunného dne, splnil svůj cíl. A tím bylo potěšit radotínské seniory, klienty domu s pečovatelskou službou v ulici K Cementárně. 

Zveřejněno: 29.04.2021 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 597 x