Návštěva v budoucí služebně Policie ČR

Koncem letních prázdnin by měla být dokončena stavba nové služebny Místního oddělení Policie České republiky, která je součástí souboru staveb ve vnitrobloku za Kulturním střediskem „U Koruny“.

V úterý 20. dubna se na budoucí služební prostory přijel podívat plk. David Körner, pověřený ředitel Obvodního ředitelství Policie České republiky Praha II a plk. Mgr. Jan Koníř, náměstek ředitele Krajského ředitelství Policie České republiky Praha pro službu kriminální policie a vyšetřování. Průvodce stavbou jim dělali radotínský starosta Karel Hanzlík a místostarosta Miroslav Knotek, který má průběh stavby na starosti.

Návštěva ocenila rychlé tempo stavby (plk. David Körner se na budoucí služebnu byl podívat již v srpnu loňského roku), velkorysé prostory a díky rozměrným oknům i velký příliv přirozeného světla. „Radotínská služebna se velmi pravděpodobně stane tou nejreprezentativnější služebnou policie v v rámci hlavního města Prahy, nedivil bych se, kdyby tady filmaři chtěli natáčet některý z českých seriálů z policejního prostředí“, prohlásil s úsměvem a nadsázkou plk. Jan Koníř.

Starosta Karel Hanzlík a místostarosta Miroslav Knotek ukazují plukovníkům Policie České republiky novou "Korunu". V areálu bude mít novou policejní služebnu i místní oddělení Radotín. Přesune se sem z nevyhovujících prostorů ve Výpadové ulici. Starosta Karel Hanzlík a místostarosta Miroslav Knotek ukazují plukovníkům Policie České republiky novou "Korunu". V areálu bude mít novou policejní služebnu i místní oddělení Radotín. Přesune se sem z nevyhovujících prostorů ve Výpadové ulici. Starosta Karel Hanzlík a místostarosta Miroslav Knotek ukazují plukovníkům Policie České republiky novou "Korunu". V areálu bude mít novou policejní služebnu i místní oddělení Radotín. Přesune se sem z nevyhovujících prostorů ve Výpadové ulici. V areálu nové „Koruny“ bude mít policejní služebnu i místní oddělení Policie ČR. Přesune se sem z nevyhovujících prostorů ve Výpadové ulici.

Do nových prostor se přestěhuje radotínské oddělení státní policie, které má v současné době svou služebnu v nevyhovujících prostorech ve Výpadové ulici, v záplavové lokalitě poblíž Berounky a de facto na okraji Radotína, který je pro občany komplikovaně dostupný.
Zveřejněno: 22.04.2021 – Eva Javorská ; Přečteno 412 x