O čem jednali zastupitelé 23. listopadu

Řádné jednání Zastupitelstva městské části Praha 16 se konalo v pondělí 23. listopadu v aule místní základní školy. O  čem jednalo? 

Změny ve vedení radotínské radnice pokračují i po listopadovém jednání zastupitelstva. Po nedávném odchodu Milana Bouzka z funkce místostarosty Městské části Praha 16, nástupu Petra Šišky do funkce neuvolněného radního pro dopravu, veřejný pořádek a veřejné zakázky, rezignoval ke 22. listopadu na post zastupitele Luděk Sedlák (Společně za Radotín). Za 10letou práci v radotínském zastupitelstvu mu poděkoval starosta Karel Hanzlík.


Novým zastupitelem je Matěj Pomahač 

Prvním náhradníkem z kandidátní listiny Společně pro Radotín (koalice KDU-ČSL, Zelených a TOP 09) byl Jan Martínek, který ale již nesplňuje podmínku trvalého pobytu na území městské části. Radnice proto oslovila Zuzanu Procházkovou, která post zastupitelky odmítla. Dalším v pořadí byl Matěj Pomahač, který uvolněný post přijal. Pondělního jednání se ze zdravotních důvodů nemohl zúčastnit, zastupitelský slib složí na příštím veřejném zasedání. To by se mělo konat v lednu příštího roku.

Hospodaření, majetkové záležitosti i směny pozemků kvůli trati

Na jednání zastupitelstva byly projednány standardní informace o hospodaření městské části, zápisy z jednání finančního a kontrolního výboru a majetkové záležitosti. Nad rámec projednávaných záležitostí byly díky souhlasu všech zastupitelů do programy doplněny další dva body. Jedním z dodatečně zařazených předkladů bylo i řešení směny pozemků související se stavbou modernizace trati. Radotín by tím měl získat komfortnější přístup do budoucího bezbariérového podchodu pod dráhou ve směru od ulice Na Betonce. Směňovaný pozemek je v současné době součástí vjezdu do areálu restaurace Musa a sousedního cykloobchodu.


Minuta ticha za zesnulé
Zasedání probíhalo ve smutečním duchu, na základě podnětu p. Sedláka zastupitelé drželi minutu ticha za zesnulého bývalého zastupitele Jana Stárku a českou vojákyni Michaelu Tichou, která tragicky zahynula na zahraniční misi a je absolventkou radotínského Gymnázia Oty Pavla.


Zveřejněno: 24.11.2020 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 929 x