OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 
*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: opravna obuvi a brašnářka (Eva Knollová 04.09.2020 9:01) – Živnostenské podnikání
  Dobrý den,
  poradíte mi, prosím, kde hledat opravnu obuvi a brašnářství, co měli provozovnu ve dvoře domu U koruny?
  Stěhovali se snad někam na staré sídliště, ale adresu bohužel neznám.
  Děkuji.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 04.09.2020 11:45)
   Dobrý den,
   opravnu najdete na adrese Sídliště 1082, vchod je zezadu do suterénu a je nad ním cedule.
   Přeji krásný den, Eva Javorská
 • Otázka: dopravní obslužnost Radotína (Pavel Novák 25.08.2020 10:35) – Doprava
  Dobrý den, rád bych se dotázal, zdali se městská část Radotín také přidala k dopisu starosty Černošic (viz příloha) adresovanou ministrovi dopravy a SŽDC ve věci neúnosné dopravní obslužnosti na trati 171. Je možné, že to městská část Radotín řeší také už i s DP a místo, bez náhrady vypuštěných vlaků již vyjednává náhradní autobusovou dopravu. Není možné aby od 1.9 v ranních hodinách do centra Prahy jezdil 2x do hodiny autobus a možná někdy náhodně do hodiny také nějaký zpožděný vlak. Praha 16 patří do 1. tarifního pásma v rámci PIDu a tomu také musí odpovídat dopravní obslužnost. Děkuji předem za odpověď
  Pavel Novák
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 27.08.2020 14:04)
   Dobrý den, 
   na Váš dotaz odpovídá Karel Hanzlík, starosta Městské části Praha 16:

   Situaci s dopravou řešíme jak se společností Ropid, tak i se Správou železnic. Ze strany Ropidu, tedy objednatele regionální dopravy, bylo při projednávání výlukových opatření pro stavbu optimalizace trati opakovaně požadováno zachování provozu alespoň čtyř párů osobních vlaků linky S7 v intervalu cca 15 minut ve špičce. Toto bylo ze strany Správy železnic akceptováno a přislíbeno s doporučením, že je nezbytné tyto výluky provádět pouze v období mimo špičku pracovního dne, tak aby byl dodržen 30minutový interval osobních vlaků nebo tak, aby se výluky nekonaly v souběhu s jinými výlukami ve stanici Praha-Radotín a v traťových úsecích, aby bylo možné zajistit provoz v požadovaném rozsahu. 

   Ropid upozorňoval Správu železnic i na souběh uzavírky silničního přejezdu mezi Radotínem a Černošicemi, který probíhal současně s ostatními výlukami na trati, což v kombinaci s dalšími silničními uzavírkami znamenalo značné komplikace v dopravě v celé oblasti Dolního Poberouní. 

   Aktuální stav je k dnešnímu dni takový, že od 31. srpna budou na linkách S7 a S1 přijata dopravní opatření, která by měla snížit negativní dopady stavební činnosti, jejichž důsledkem je právě obrovské množství výluk a nespolehlivost provozu na trati z Prahy do Berouna. 

   Nově budou všechny vlaky linky S7 na trase z Prahy do Berouna začínat a končit na hlavním nádraží, nebudou tedy dál pokračovat do Českého Brodu. Spoje, které pokračovaly z hlavního nádraží a naopak do Českého Brodu, budou nově začínat a končit na Masarykově nádraží. Opatření bude platit nejméně do konce platnosti aktuálního jízdního řádu, tedy do prosince letošního roku. Krátké spoje z hlavního nádraží do Radotína budou zrušeny, část vlaků mezi Radotínem a hlavním nádražím pojede odklonem přes Krč, tedy ne přes Smíchovské nádraží. Bude se jednat o protisměrné vlakové spoje v době špiček, tedy dopoledne z hlavního nádraží a odpoledne ze směru od Berouna.

   Ohledně navýšení autobusových spojů mezi Radotínem a Smíchovským nádražím v dopoledních a odpoledních špičkách, jednáme s Ropidem, konkrétně s Ing. Václavem Haasem, náměstkem ředitele pro příměstskou dopravu a dispečink. Dle informace bude organizace Ropid stav s novými dopravními opatřeními sledovat a dle vyhodnocení, zda došlo ke zlepšení či nikoliv, přistoupit k řešení situace, a to i v návaznosti na jednání s ředitelem pro dopravu  na generálním ředitelství SŽ, jež se bude konat dne 3. září 2020. O výsledku jednání budeme informovat prostřednictvím webových stránek městské části.

   Co se týká dopisu černošického starosty Filipa Kořínka, šlo o jeho individuální záležitost, kterou nám neavizoval, ani mě nežádal, abych tento dokument také podepsal. Problémy tedy řešíme standardní komunikací mezi Ropidem a Správou železnic.

   S pozdravem 

   Jana Hejrová
 • Otázka: Ulice Matějovského (Šticha Šimon 12.08.2020 14:40) – Doprava
  Dobrý den,
  jsem obyvatel bydlící v ulici Matějovského, chci poděkovat za to že je zde značka max 30 km v hodině, to je dobré, problém je, že to dodržuje tak 1 řidič z 10, nebylo by pro radnici vzhledem k probíhajícím stavbám sem dát radar?????, Vyděláme, nám částečně ulehcite, bude to bezpečnější, samé plusy....bude to minimálně ještě na 4 měsíce.....bylo by to možné ???Děkuji za odpověď
  P.S.: nákladní vozidla co zde projíždí jsem již přestal řešit......
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 26.08.2020 16:19)
   Dobrý den,
   na Váš dotaz odpovídá Lenka Moravcová z Oddělení dopravy našeho úřadu:
   Vzhledem k tomu, že by se jednalo o měření dočasné (po dobu dopravních omezení v rámci optimalizace trati), je osazení stacionárního měřícího zařízení (radaru) nereálné. Důvodem jsou hlavně finanční náklady a délka schvalovacího procesu. V tomto případě by bylo možné provádět měření rychlosti vozidel pouze Policií ČR, která je k tomu oprávněna. Městská policie Hlavního města Prahy smí provádět měření rychlosti jen na místech schválených PČR a ulice Matějovského mezi těmito místy není.
   Dovolujeme si závěrem upřesnit, že příjmy z pokut za překročení rychlosti nejdou do rozpočtu naší radnice, ale do rozpočtu Hlavního města Prahy.
   S pozdravem
   Jana Hejrová
 • Otázka: Směsný odpad (Tereza Bezděková 23.08.2020 21:28) – Životní prostředí
  Dobrý den, šlo by udělat něco pro to (osvěta, kamerový systém apod.), aby občané pochopili, k čemu slouží v Radotíně sběrný dvůr a svůj nepotřebný nábytek a další harampádí neodkládali ke kontejnerům? (lokalita Staré Sídliště). A dále je možné ošetřit (např. kontejnery pod uzamčením by zároveň vyřešily probírání odpadků bezdomovci), aby jako dnes nepřijela bílá dodávka a osádka nevyklopila svůj odpad o objemu jednoho kontejneru do toho, který platí někdo jiný?! Děkuji.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 26.08.2020 16:15)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš příspěvek. O problému s hromaděním odpadků v okolí kontejnerových stanovišť víme. Pokud se bude situace i nadále opakovat, což je vysoce pravděpodobné, uvažujeme o zavedení ochranných opatření, která zmiňujete ve svém příspěvku. Šlo by například o uzamčení kontejnerových stání nebo o pořízení fotopastí.
   Musíme ale také zdůraznit, že místní technické služby všechna kontejnerová stanoviště průběžně kontrolují a odpad uklízejí. 
   S pozdravem
   Jana Hejrová
 • Otázka: značení 6t potřetí (Martina Fialová 31.07.2020 23:48) – Doprava
  Dobrý večer,
  pokusím se potřetí zeptat na to samé. Pro zjednodušení si zahraji na řidiče kamionu.

  situace A - Mám (velké) dopravní auto o váze 11,99 tuny. Přijíždím do Radotína po Strakonické od Dobříše. Míjím 2 značky které mě informují že podjezd pod tratí v Radotíně je neprůjezdný. Ok, nikde není psáno že mám jet jinudy..Kdyby průjezdu něco bránilo, bylo by to tady asi napsané... Jedu jak jsem jel minule a najednou jsem u přejezdu přes trať uprostřed Radotína a jejda- značka zákaz vjezdu autům nad 6 tun. Co asi udělám? Vrátím se?

  situace B - Přijíždím do Radotína od cementárny, moje auto je tzv.TIR s návěsem. Váha s nákladem 40 tun., nebo možná "pouze 11,99 tun.. U cementárny je dopravní tabule - stálé značení Zákaz tranzitu přelepeno, nic nebrání tranzitu přes Radotín. Mám namířeno do jedné z firem na kraji Radotína (v místech Restaurace U Vodáka) na Výpadové. Dojedu k značce Zákaz vjezdu nad 6 tun, ta mi brání odbočit vlevo přes mostek do ulice Prvomájová. Co mám teď ale udělat? Auto je opravdu velké a to jen tak neotočím...navíc proč bych to dělal- nikdo mě včas nevaroval. Stejně celý národ ví jak my řidiči kamionů jezdíme. Nebojim se,projedu. Kdyby něco, česky neumím...

  Otázka zní : jak mám vědět že tam nemám vjíždět ?? Značení že podjezd pod tratí je uzavřen vidím.

  Ještě k vaší odpovědi že Policie ČR provádí namátkové kontroly, můžu prosím vědět kde ta auta kontrolují?

  Děkuji za odpověď, M.Fialová
  -----------------------------------------------------------------------------------


  Dobrý den,

  dopravní značení je již od začátku března 2020 umístěno souladu s dopravní policií schválenými rozsáhlými dopravními opatřeními. V rámci nich jsou návěstní tabule upozorňující na uzavření podjezdu v Radotíně umístěny na třech klíčových příjezdových komunikacích, a to na Strakonické silnici (v obou směrech), na Pražském okruhu (sjezd od dálnice D5) a ve směru z dolního Poberouní (kruhový objezd již v Letech). Toto dopravní značení je celou dobu osazeno a průběžně kontrolováno specializovanou firmou.

  V předchozí naší odpovědi bohužel nebyla šťastná formulace; dopravní značení sice je umístěno, ale vzhledem k množství uzavírek a dalších dopravních omezení v okolí může být pro řidiče složité všechny výstražné tabule na příjezdech včas přečíst a správně vyhodnotit.

  Bez ohledu na to je ale nutné zdůraznit, že do vnitřní části Radotína (včetně ulic Prvomájová a Na Betonce) je po dobu uzavírky zakázaný vjezd všech nákladních vozidel. O tom je informována jak Policie ČR, tak i Městská policie hlavního města Prahy a obě složky provádějí namátkové kontroly a za porušení ukládají pokuty.

  Děkujeme za pochopení a přeji krásný den, Eva Javorská

  Dobrý den,
  děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Lenka Moravcová z Oddělení dopravy našeho úřadu:
  Ze všech směrů jsou osazeny dopravní značky upozorňující na uzavřený podjezd v Radotíně na silnici II/115 (do Černošic).
  Zákaz tranzitu nákladních vozidel přes Radotín je uveden na stávajících (stálých) dopravních tabulích a vzhledem k dalším dopravním omezením a objížďkám, např. v rámci uzavírky přejezdu ve Velké Chuchli, by jakákoli další informace na Strakonické, která je již nyní „přeznačkovaná“, byla patrně nadbytečná. Ulicí K Cementárně nákladní vozidla mohou projet směr Černošice, do Prvomájové je ale opět vjezd nákladních vozidel zakázán stávající dopravní značkou.
  S pozdravem
  Jana Hejrová
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 18.08.2020 9:25)
   Dobrý den,
   na Váš dotaz odpovídá Lenka Moravcová z Oddělení dopravy našeho úřadu: 
   Oficiální objízdné trasy jsou vedeny po Pražském okruhu a hlavních komunikacích (mimo Radotín) s tím, že průjezd nákladních vozidel např. do Černošic musí být přes Radotín umožněn (jedná se o náhradu za uzavřenou silnici č. II/115). Dále uvádíme, že jsme dosud nezaznamenali v této věci žádné podněty ani ze strany Policie ČR, příp. Městské policie HMP. 
   Možnost úpravy zákazu vjezdu nákladních vozidel z hlediska tonáže, v rámci širších vztahů, projednáme se zhotovitelem stavby optimalizace trati.

 • Otázka: Rekonstrukce obecního bytu (Jiras Karel 29.07.2020 15:13) – Obecné téma
  Dobrý den.
  Musím se vás vážení pánové a dámy zeptat na pro mne dosti důležitou věc. Jde mi o to, že v našem obecním domě č. 1074/14 probíhá v jednom bytě, řekl bych rozsáhlá rekonstrukce vnitřního prostoru. Nikde za celou dobu jejího průběhu jsem nezaregistroval žádné upozornění na tuto skutečnost, jak ze strany Domovní správy, tak ze strany nájemníka, který rekonstrukci provádí. Přijde mi to nespravedlivé, jelikož cca. před šesti lety jsem předělával na vlastní náklady bytovou jednotku také a pro mě platila, jak oznamovací povinnost tak i ohlašovací, tzn. Vyvěšením upozornění a omluvu pro ostatní nájemníky žijících v domě o přestavbě a možném hluku při rekonstrukci. V pečlivě vypracovaném návrhu, jsem řádně o změnách provedených v bytové jednotce informoval Domovní správu a po jejich schválení jsem vyvěsil i upozornění na hluk při přestavbě. I přes přes tyto dodržené skutečnosti jsem se nevyhnul slovním atakům od některých nájemníků.
  S rekonstrukcí bytové jednotky začal nájemník v našem domě č. 1074/14 letos, zhruba před měsícem. To, že se z bytu ozývá nadměrný hluk, zde vadí asi jen mě, protože bydlím v bytě pod ním. Jde mi také o to, že když materiál použitý na rekonstrukci stěhuje osobním výtahem, kterým jezdí ostatní nájemníci, mohl by si ho po sobě alespoň uklidit, aby se nepořádek neroznášel po celé baráku a lidi si ho neodnášeli nevědomky do svých bytových jednotek.
  Dále bych se chtěl zastavit u problému, který rok co rok musí řešit Domovní správa s nájemníky obecních nemovitostí a to je vyklízení nahromaděných věcí z nebytových prostor. Za mě musím říci, že letos jsem mezi hříšníky nebyl a proto jsem byl zvědav jak celá tato akce dopadne, protože nahromaděných věcí např. u sklepních kójí nebo v prostoru u výtahu bylo dost. Tyto věci si nájemníci měli odklidit do 18.7.2020. K mému překvapení se, ale vůbec nic nestalo, protože věci jsou zde pořád. Ve společných sklepních prostorách, jsou ojeté pneumatiky a jiné věci, které sem nepatří a to bezmála několik let na zpět. U výtahového prostoru v suterénu se objevila lednice s nápisem ,,NABÍZÍM TUTO LEDNICI, NEFUNGUJE LEDNICE JEN MRAZÁK". To si myslím, že mělo být též odstraněno, nebytové prostory neslouží jako burza. Navíc se tam objevila ještě před vypršením lhůty pro odstranění věcí.
  Závěrem bych toto chtěl všechno shrnout tak, aby bylo jasné o co mi vlastně konkrétně jde. Přijde mi hrozně nespravedlivé a smutné, když úředníci sedící na domovní správě neměří všem stejným metrem.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 30.07.2020 13:59)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět, na který odpovídá Hana Špryňarová, vedoucí Oddělení správy obecních nemovitostí: Oddělení správy obecních nemovitostí  děkuje za upozornění týkající se rekonstrukce v bytové jednotce na Sídlišti 1074/14, Praha-Radotín, která je svěřená do správy nemovitostí Městské části Praha 16. Nájemník užívající tento byt na Oddělení správy obecních nemovitostí řádně úpravy v bytě nahlásil a byl poučen. Bohužel zapomněl vyvěsit oznámení na nástěnku. Již byl na tuto skutečnost upozorněn a vše napraví. Vám a Vaší rodině se za způsobené omezení naše oddělení také velmi omlouvá.
   Shromažďování  a úklid nepořádku ve sklepích, sušárnách, kolárnách či na společné chodbě je neustále velkým problémem ve všech bytových domech a  v domě čp. 1074/14 obzvláště. Naše oddělení vyhledává a oslovuje jednotlivé nájemníky, ale bohužel se ve většině případů majitele nepořádku nedaří dohledat, a proto se pak přistupuje k hromadné výzvě a následnému úklidu ze strany Správy obecních nemovitostí. V některých případech nám sami nájemníci hlásí odstavení lednice, sporáku, pračky, pneumatik apod. a sdělí termín odvozu. V případě dalších podnětů a otázek je Vám k dispozici Správa obecních nemovitostí.

   S pozdravem Eva Javorská
 • Otázka: tunýlek a bezohlední řidiči (Karolína Hanzalová 24.07.2020 15:30) – Doprava
  Dobrý den,
  píši Vám s množícím se problémem neukázněností řidičů při průjezdu tunýlkem do ulice Vrážská. Jezdím tímto tunýlkem 4x denně (z obou stran). Množí se případy, kdy chci vjet z Výpadové ul. do tunýlku a projede i 12 aut, než mohu vjet, ipřesto že je z Vrážské ul. přednost. Slýchám argument: mají tam dát semafor... Dle mého názoru je systém dostačující,(přednost z Vrážské a zrcadlo jasně ukazující, zda-li se na druhé straně vyskytuje vozidlo). Jen by museli být řidiči ohleduplní a neříkat si: já to ještě projedu. Další agresivitu řidičů jsem zažila při vjezdu do tunýlku od Sokolovny. Situace kdy stále vidím v zrcadle auta z Vrážské, tak dále nejedu a vyčkám, až bude volno a za mnou auto troubí! Tak už nevím kde to jsem :-( Snažím se dodržovat pravidla a je to ve výsledku špatně??? Místní policie pokutuje, dle mého názoru, často nesmyslně za parkování bez parkovací karty a tento zásadnější problém neřeší. Proč se nemohou na pár dní k tunýlku postavit policisté a řešit situaci formou přestupku nedáním přednosti v jízdě? Pár řidičů by to jistě vyškolilo.

  Další problém je častá agresivita řidičů s předjdížděním na plné čáře v ulici Karlická v místě autobusových zastávek Otínská a Na Viničkách. Řidiči nečekají těch pár vtěřin, předjíždějí a tím ohrožují protijedoucí vozidla. Toto je velmi častý jev. Je to přestupek a dle mého názoru více ohrožující než parkování bez parkovací karty.


  Musím říct, že mě tyto situace vyvádějí z míry, jsou stále častější. Agresivita a bezohlednost řidičů se zvyšuje. Žádám Vás tedy, abyste formou místní policie zakročili.

  Děkuji Hanzalová
  • Odpověď: (Eva Javorská) 28.07.2020 13:19)
   Dobrý den,
   děkujeme za Vaše podněty, odpovědi na ně rozdělím na tři části:
   1. Policie u tunýlku - zde nemůže zasahovat do řízení dopravy městská policie, ale pouze dopravní a proto jsem žádost poslala na Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy, Odbor služby dopravní policie. 
   2. Semafor u tunýlku - zde měl být již od začátku semafor umístěn, ale jak jsme již několikrát uváděli na našich webových stránkách, semafor nepovolila při schvalování souboru dopravních opatření v únoru 2020 Policie ČR. Po mnoha jednáních se radotínské radnice podařilo prosadit, že semafor bude umístěn a podle dnešních informací by měl být v provozu od 9. srpna. Kvůli neustálým dopravním problémům v této oblasti je toto řízení dopravy nutné.
   3. Pokuty na parkovišti před obchodním domem Albert, zde je odpověď od komisaře radotínské městské policie, Davida Jandy: K Vaší otázce ohledně parkování bez „parkovací karty“ a dle Vašeho názoru nesmyslného pokutování uvádím následující informace pro upřesnění. Dopravní značka „Parkoviště s parkovacím kotoučem“ (č. IP 13b) označuje parkoviště, na kterém řidič musí při začátku stání umístit kotouč viditelně ve vozidle a nastavit na něm dobu začátku stání, kterou nesmí až do odjezdu měnit. Na dodatkové tabulce je pak vyznačena doba, po kterou je tam parkování umožněno. Kdo nerespektuje dopravní značku „Parkoviště s parkovacím kotoučem“, dopouští se přestupku a lze mu v blokovém řízení uložit pokutu až dva tisíce korun. Městská policie hl. m. Prahy se při řešení přestupků řídí zákonem – nikoliv „názorem“ občana. Dále uvádím, že Městská policie hl. m. Prahy velmi často prověřuje oznámení od občanů v souvislosti s nerespektováním podmínek pro parkování na parkovištích Prahy 16. To, co jeden občan považuje za nesmysl a zbytečnost, to druhý občan vyžaduje důsledně dodržovat.

   S pozdravem, Eva Javorská
  • Odpověď: (Eva Javorská) 29.07.2020 16:16)
   Dobrý den,

   z Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy, Odboru služby dopravní policie, od vedoucího oddělení mjr. Ing. Ladislava Břeského přišla na Váš podnět tato odpověď: Na místě samém je v rámci běžného výkonu služby prováděn dozor v závislosti na personálních možnostech a aktuálních bezpečnostních prioritách. Na jednání s vedením Městské části Praha 16 a se zástupcem zhotovitele stavby železničního koridoru bylo dohodnuto řešení této situace umístěním světelného signalizačního zařízení. Projektová dokumentace byla již firmou Proznak zpracována a lze tak očekávat její instalaci v nejbližším možném termínu.

   S pozdravem Eva Javorská
 • Otázka: značení 6t (Martina Fialová 28.07.2020 23:12) – Doprava
  Dobrý den,
  rozumím Vaší odpovědi dobře? Značky upozorńující na neprůjezdnost aut nad 6 tun nejsou včas nikde rozmístěny? Tak nějak jsem doufala, ze jsem je třeba přehlédla... Z informační tabule že průjezd pod tratí v Radotíně je uzavřen nijak nevyplývá že to mají tato těžká auta objet po objízdné trase. Myslím že nejsem zdaleka jediná, kdo si stěžuje na nadměrný hluk a prašnost v obytné oblasti a tato nadměrná auta tomu ještě přispívají, nemluvě o ničení místních komunikací. Byla bych ráda, kdyby paní Hejrová či Moravcová zareagovala třeba jako paní Javorská v jiném příspěvku:
  "Policie u tunýlku - zde nemůže zasahovat do řízení dopravy městská policie, ale pouze dopravní a proto jsem žádost poslala na Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy, Odbor služby dopravní policie."
  a snažila se řešit porušování předpisů. Prosím o informaci kde jsou stálé značky Zákaz tranzitu nad 6 tun od Strakonické- respektivě na Strakonické. Děkuji.

  Martina Fialová


  Dobrý den,
  děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Lenka Moravcová z Oddělení dopravy našeho úřadu:
  Ze všech směrů jsou osazeny dopravní značky upozorňující na uzavřený podjezd v Radotíně na silnici II/115 (do Černošic).
  Zákaz tranzitu nákladních vozidel přes Radotín je uveden na stávajících (stálých) dopravních tabulích a vzhledem k dalším dopravním omezením a objížďkám, např. v rámci uzavírky přejezdu ve Velké Chuchli, by jakákoli další informace na Strakonické, která je již nyní „přeznačkovaná“, byla patrně nadbytečná. Ulicí K Cementárně nákladní vozidla mohou projet směr Černošice, do Prvomájové je ale opět vjezd nákladních vozidel zakázán stávající dopravní značkou.
  S pozdravem
  Jana Hejrová

  • Odpověď: (Eva Javorská) 29.07.2020 15:20)
   Dobrý den,

   dopravní značení je již od začátku března 2020 umístěno souladu s dopravní policií schválenými rozsáhlými dopravními opatřeními. V rámci nich jsou návěstní tabule upozorňující na uzavření podjezdu v Radotíně umístěny na třech klíčových příjezdových komunikacích, a to na Strakonické silnici (v obou směrech), na Pražském okruhu (sjezd od dálnice D5) a ve směru z dolního Poberouní (kruhový objezd již v Letech). Toto dopravní značení je celou dobu osazeno a průběžně kontrolováno specializovanou firmou.

   V předchozí naší odpovědi bohužel nebyla šťastná formulace; dopravní značení sice je umístěno, ale vzhledem k množství uzavírek a dalších dopravních omezení v okolí může být pro řidiče složité všechny výstražné tabule na příjezdech včas přečíst a správně vyhodnotit.

   Bez ohledu na to je ale nutné zdůraznit, že do vnitřní části Radotína (včetně ulic Prvomájová a Na Betonce) je po dobu uzavírky zakázaný vjezd všech nákladních vozidel. O tom je informována jak Policie ČR, tak i Městská policie hlavního města Prahy a obě složky provádějí namátkové kontroly a za porušení ukládají pokuty.

   Děkujeme za pochopení a přeji krásný den, Eva Javorská
 • Otázka: značení (Martina Fialová 20.07.2020 10:59) – Doprava
  Dobrý den,
  chci se zeptat na místa rozmístění dopravních značek upozorńujících že Radotín je pro auta nad 6t neprůjezdných. Cestou po Strakonické od Dobříše jsem žádnou neviděla a když jedu od cementárny do Radotína je tam přeškrtnuta značka ZÁKAZ vjezdu nad 12t. Pořád nemohu pochopit množství TIR které projíždí obydlenou oblastí a vjíždí do zákazu nad 6t. Jestli nejsou včas informováni a přijedou před značku zákaz nad 6t, tak zkrátka projedou..Nejedná se o auta patřící ke stavbě viaduktu.
  Předem děkji za odpověd,
  Fialová
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 23.07.2020 14:11)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Lenka Moravcová z Oddělení dopravy našeho úřadu: 
   Ze všech směrů jsou osazeny dopravní značky upozorňující na uzavřený podjezd v Radotíně na silnici II/115 (do Černošic).
   Zákaz tranzitu nákladních vozidel přes Radotín je uveden na stávajících (stálých) dopravních tabulích a vzhledem k dalším dopravním omezením a objížďkám, např. v rámci uzavírky přejezdu ve Velké Chuchli, by jakákoli další informace na Strakonické, která je již nyní „přeznačkovaná“, byla patrně nadbytečná. Ulicí K Cementárně nákladní vozidla mohou projet směr Černošice, do Prvomájové je ale opět vjezd nákladních vozidel zakázán stávající dopravní značkou.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová

 • Otázka: Cyklostezka kolem Biotopu (Miloš Soukal 19.07.2020 17:43) – Doprava
  Dobrý den,jako cyklista se rád projedu po cyklostezce,jaké bylo mé zjištění,že propagujete cyklostezku kolem berounky od Biotopu ke konim,když vede přes soukromé pozemky,které vám evidentně nepatří? Být majitelem onoho pozemku,tak ikdyž jsem cyklista,rozhodně bych nechtěl ,aby mi kdokoliv cizí jezdil přes pozemek. Prosím o racionální odpověď
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 21.07.2020 8:37)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš dotaz. Cyklostezka s označením A1 je ve vlastnictví Hlavního města Prahy a ve správě Technické správy komunikací hl. m. Prahy. Nikoliv Městské části Praha 16. Vede z Šárova kola (u tenisu), kolem koupacího biotopu a je ukončena u ulice K Lázním. Pokračuje jako cyklotrasa A1 vedená ulicemi K Lázním a k Berounce, odkud přechází na hranici katastru opět na cyklostezku vedoucí až do Černošic. 
   Přestože nemáme cyklotrasu ve své správě, s vlastníky pozemků dlouhodobě komunikujeme a snažíme se záležitosti majetkoprávně vypořádat. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová