OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 
*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: úprava zeleně (Lenka 22.06.2022 8:25) – Životní prostředí
  Dobrý den, prosím o zkrácení keřů, které rostou kolem jediného chodníku v ulici Jelenovská. Děkuji.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 22.06.2022 9:55)
   Dobrý den, Lenko, 
   děkujeme za Váš příspěvek. Pozemek, který přiléhá k chodníku u Jelenovské ulice je pronajatý bytovému družstvu, které je povinné provádět údržbu, a to včetně ořezu keřů. Bytové družstvo jsme proto kontaktovali s žádostí  a nápravu. 
   Jana Hejrová

 • Otázka: Pořádek na sídlišti u Alberta (Soňa Zumanová 06.06.2022 9:57) – Životní prostředí
  Dobrý den,
  Již delší dobu se chystám, že napíši příspěvek k životnímu prostředí na sídlišti u nákupního centra. Vždy jsem byla velice ráda, že jsem si zvolila bydlení v Radotíně. V poslední době se spíš stydím, kde žiji, neprovedla bych sídlištěm návštěvu, protože bych se styděla. Z našeho sídliště se stala lokalita plná odpadků. Již v pátek večer, byly veškeré koše na sídlišti přeplněné. Dnes ráno bylo sídliště plné odpadků a to nejen kolem košů. Dětské hřiště je plné prázdných pet lahví. Síť kolem hřiště je potrhaná. Do večerních hodin, včera ještě kolem 22.00 hod je z hřiště slyšet hlasité výkřiky. Dříve hřiště sloužila především pro potřeby dětí, které na tomto sídlišti bydlely. Nyní se zde zdržují dětí z "hotelového domu", ukrajinské děti a vietnamské děti, bez doprovodu rodičů. Pokud se zde zdržuje tolik dětí a dalších osob, měl by úřad nějak reagovat, aby zde mohli normálně žít zejména obyvatelé sídliště.

  Soňa Zumanová
  • Odpověď: (Eva Javorská) 07.06.2022 10:44)
   Dobrý den,

   děkujeme za Váš podnět. Odbor místního hospodářství zkontroluje stav hřišť a zařídí případné opravy. Odpadkové koše na novém sídlišti vyváží radotínské technické služby 3x týdně, naposledy před víkendem v pátek během dopoledne. Bohužel do nich někteří občané vyhazují i domovní odpad či plastové lahve a koše jsou tak velmi rychle plné.

   Pokud jde o hlasitý hluk po 22. hodině, jedná se o porušování vyhlášky rušení nočního klidu, které řeší pořádkové složky - Policie ČR či Městská policie hl. m. Prahy. V takovém případě prosíme kontaktujte místní služebny policií či zavolejte na bezplatné linky 156 nebo 158. 

   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: Sběrné nádoby pro odkládání drobných elektrozařízení a baterií (Kubátová 01.06.2022 8:38) – Životní prostředí
  Dobrý den,

  z jakého důvodu prosím není v Radotíně dostupný žádný kontejner pro odkládání drobných elektrozařízení a baterií? Samozřejmě vím, že je možné je odevzdat i ve sběrném dvoře, ale ten mi z řady důvodů není dostupný. Například v Černošicích mají takové kontejnery dva.

  Děkuji.

  Děkuji.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 02.06.2022 11:30)
   Dobrý den,

   děkujeme za Váš podnět, na který Vám odpovídá vedoucí radotínských technických služeb, Milan Kubec: Kontejnery na drobné baterie jsou umístěny v budovách úřadu a radnice. O kontejnerech na drobné elektrozařízení se neuvažuje hlavně kvůli nedisciplinovanosti některých občanů, kteří do těchto kontejnerů vyhazují i věci, které tam nepatří. Podle mých informací mají i právě v Černošicích s tímto problém. Navíc, když je v obci (městské části) sběrný dvůr, málokdy tam jsou umístěny i tyto kontejnery.

   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: koryto potoka + kontejnery (Lenka Kudrnová 30.05.2022 11:23) – Výstavba
  Dobrý den,již jsem dotaz posílala, ale nějak ho nemohu najít.
  1.Zajímá mě, proč úprava koryta potoka, u nově vzniklé křižovatky, není ukončena. Z hlediska logického i estetického nechápu, proč oprava končí jen pár metrů před mostem přes silnici (pod poštou) a zbytek je pořád silně zarostlý a nevzhledný.
  2. Chtěla bych požádat o přidání kontejnerů do ulice Jelenovská. Vím, že už se tak jednou stalo, ale bylo toho moc, protože byli všechny po 2 ks, tak jste to odvezli. Stačí přidat pouze plast a papír. Děkuji.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 30.05.2022 15:59)
   Dobrý den,

   děkujeme za Vaše podněty. Radotínský potok má ve správě státní podnik Povodí Vltavy. Městská část připravuje návrhy na úpravy koryta i okolí Radotínského potoka, jedná se však o dlouhodobé plány a vše je v počáteční fázi jednání. Aktuální úprava břehu se týkala pouze okolí plánované stavby nového Centra Radotín (a křižovatky pod Korunou).

   Na otázku ohledně kontejnerů Vám odpovídá Helena Jíchová z Oddělení životního prostředí: Jedná se o stanoviště 0016/019 s vývozem plastu a papíru 3x za týden (tato četnost byla upravována z dřívějších 2x za týden s účinností od 1.3.2021). Na dané stanoviště se zaměříme a po vyhodnocení naplněnosti v souvislosti s četností svozu a získání potřebné fotodokumentace, která tuto nutnost dokládá, případně požádáme o další navýšení četnosti svozů na 4x za týden.

   S pozdravem,

   Eva Javorská
 • Otázka: Ohňostroje (Loučanský 25.05.2022 14:00) – Životní prostředí
  Dobrý den, chci se zeptat, jak dlouho budou muset obyvatelé Radotína snášet často se opakující obtěžující ohňostroje v pozdních nočních hodinách? Ráčili si odpovědné osoby z vedení města všimnout, že všeobecně ve společnosti existuje snaha o odklon od těchto aktivit, které otravuji život rezidentům, plaší zvířata, zvyšují riziko požárů a škodí životnímu prostředí? Pokud to nikdo nepovolil, tak proč nezasáhla některá ze složek Policie, protože času bylo tentokrát dostatek? Tohle nebyl ohňostroj za pár korun. Lidem žijícím v Loučanské či okolních ulicích bohatě stačí opilci, kteří se prakticky každou noc potácejí z Beach Areny a pokud zrovna nelikvidují značky či kontejnery, tak alespoň řvou, močí či zvracejí, všude, kde to jen lze. Chápu, že složení maturitní zkoušky (pokud byl toto důvod) je významný moment v životě jedince, ale jsem si jistý, že většině pracujících obyvatel bohatě stačí ohňostroj pořádaný na Silvestra. Proč jsou právě v katastru Radotína, tyto akce povolené, když jinde to není tolerováno? Děkuji.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 25.05.2022 17:27)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět. Podle Obecně závazné vyhlášky o používání pyrotechnických výrobků v hlavním městě Praze jsou v Radotíně tři místa, kde se může pořádat ohňostroj celoročně  - areál sokolovny, náměstí Svatého Petra a Pavla a ulice K Lázním. Samozřejmě nesmí být rušen noční klid, tudíž ohňostroj musí končit nejpozději ve 22 hodin.

   Pokud se jedná o ohňostroj z 24. května, byl sice na ulici K Lázním, ale až v době nočního klidu. Na místě 2x zasahovali strážníci městské policie, poprvé pouze s domluvou a ztlumením hudební produkce, podruhé již s pokutou a rozpuštěním akce. 

   V případě, že občan registruje podobné chování a naplňování skutkové podstaty výtržnictví či porušování vyhlášky o rušení nočního klidu či znečišťování veřejného prostranství, měl by okamžitě volat pořádkové složky - Policii ČR nebo Městskou policii hl. m. Prahy. Proto Vás pro příště prosíme, abyste v okamžiku registrování podobného problematického chování, z důvodu řešení, okamžitě kontaktoval místní služebny policií či zavolal na bezplatné linky 156 nebo 158. 

   Městská část Praha 16 již dva roky ohňostroj nepořádala.

   S pozdravem,
   Eva Javorská

   Obecně závazné vyhlášky o používání pyrotechnických výrobků v hlavním městě Praze
 • Otázka: Cedule u cyklostezky (Zdeněk Bažant 19.05.2022 20:22) – Doprava
  Proč je výstražná cedule upozorňující na chodce a děti U Ondřeje ve směru od Prahy umístěna až za dětským hřištěm,kde už je k ničemu? Není možno posunout cca o 50m zpátky?
  • Odpověď: (Eva Javorská) 20.05.2022 12:43)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět, na který odpovídá vedoucí Odboru místního hospodářství Pavel Švitorka: Výstražná značka upozorňující na pohyb chodců je i před Ondřejem, v místě spojení cyklo a pěší stezky. Vámi zmíněná značka je určena cyklistům, kteří jedou z parkoviště a směřují do Černošic a její přemístění není v plánu.
   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: nádoby na tříděný odpad (Ladislav Štefan 03.05.2022 14:09) – Životní prostředí
  Magistrát hl. m. Prahy vydal oznámení o možnosti zřízení bezplatného domovního stanoviště na tříděný odpad.
  V Radotíně zatím pouze 4 zájemci požádali (prostřednictvím oddělení životního prostředí) o tuto službu (včetně mě). Dle informace v přiloženém e-mailu je pro ekonomický svoz potřeba alespoň 20 stanovišť.

  Doporučuji (žádám) uveřejnit tuto informaci na stránkách úřadu a v "Novinách", protože se domnívám, že informaci o možnosti domovního stanoviště zaznamenalo málo možných zájemců a další se pravděpodobně najdou, aby mohla být tato služby v Radotíně zavedena.

  Děkuji
  • Odpověď: (Eva Javorská) 04.05.2022 10:12)
   Dobrý den,
   informaci o této možnosti dostali od MHMP všichni vlastníci nemovitostí zároveň s nabídkou bio popelnice. Malý zájem o tuto službu je nejspíš kvůli podmínkám, které MHMP pro zřízení domovního stanoviště zadal a které nejsou pro občany Radotína moc zajímavé - minimálně 4 bytové jednotky v domě (ne pro rodinné domy, i kdyby měly 4 bytové jednotky), popelnice musí být ve veřejně nepřístupném prostoru, za úklid a čistotu stanoviště zodpovídá vlastník (správce) objektu. Navíc by, pokud by bylo schváleno „dostatečné“ množství domovních stání (nikde není psáno, kolik to je), bylo redukováno množství venkovních stanovišť na tříděný odpad.
   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: Uzávěrka Vrážské ulice a objízdná trasa (Petr Zimanzl 27.04.2022 10:55) – Doprava
  Dobrý den, mohu poprosit o informaci, jak je naplánována objízdná trasa včetně autobusů při pokračování stavby protipovodňové stěny ve Vrážské ulici? Již stávající situace, kdy je doprava z centra vedena do ulice Věštínská a následně do ul. U Jankovky, extrémně zvýšila dopravu a dopady pro obyvatele Že se jedná o zónu 30 km naprosto nikdo nerespektuje ani ve směru od Mramorky Věštínskou dolů ani ve směru od Penny do ul. U Jankovky. V některých hodinách ani nelze přejít bezpečně na druhou stranu ulice, od křižovatky Věštínská směrem do U Jankovky řidiči celou ulicí projíždí s maximální akcelerací. Hluk a exhalace jsou extrémní. Řidiči projíždí i jednosměrkou U Jankovky. Policie kontrolovala pouze prvních několik dnů. Na rychlost se zde nezaměřila nikdy. Pokud zde budou jezdit i autobusy, situace se ještě vyeskaluje. Máme zkušenosti z předchozí uzávěrky. Řidiči autobusů vyžadují absolutní přednost. Opakovaně v křižovatce Věštínská a U Jankovky vjížděli při odbočování až na chodníky bez ohledu, že zde byli chodci. Prosím o informace a zohlednění výše uvedeného při schvalování a plánování.
  Děkuji
  Petr Zimanzl
  • Odpověď: (Eva Javorská) 28.04.2022 12:51)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš dotaz, na který odpovídá Lenka Moravcová z Oddělení dopravy: V rámci uzavírky v ulici Vrážská v termínu od 2. května do 17. července 2022 jsou objízdné trasy pro individuální dopravu vedeny ulicí Výpadovou přes Horymírovo náměstí do Vrážské ulice. Autobusové linky ve směru do Radotína pojedou z Výpadové do Věštínské, dále ulicí U Jankovky zpět na Vrážskou, aby zůstaly obslouženy zastávky Nádraží Radotín. Jedná se o dočasné omezení s tím, že městská policie bude v dané lokalitě provádět častější kontroly.
   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: Stavby v Radotíně (Michal Čeleda 07.03.2022 11:05) – Výstavba
  Dobrý den,

  Bylo by možné zde nebo na stránkách MČ Praha 16 zveřejnit ucelený seznam probíhajících nebo plánovaných stavebních prací, vč. termínů jejich dokončení, resp. jak dlouho bude Radotín v režimu „staveniště? Namátkou je to křižovatka pod korunou (do 08/2022), optimalizace trati v Radotíně (do 12/2022), nadjezd směr Černošice (cca 2026/7), Nové centrum Radotín (2023-2024?), nová radnice, úprava náměstí u nádraží, optimalizace trati 171 celkově (do 2027?), …
  V souvislosti se zkapacitněním křižovatky pod Korunou … u „sousední“ křižovatky u Horymíra se žádné úpravy nechystají?

  Děkuji
  • Odpověď: (Eva Javorská) 14.04.2022 11:15)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš dotaz. Není možné zveřejnit data všech staveb, které budou probíhat do roku 2030, některé stavby jsou součástí dlouhodobého rozvoje Radotína a nejsou na ně zatím projekty, natož abychom věděli, kdy přesně budou probíhat.
   Mohu Vám napsat termíny dokončení staveb, které jsou schválené a známe předpokládaný termín - vzhledem k situaci na Ukrajině však není na 100 % jisté, zda bude možné termíny dodržet.

   Optimalizace trati - stavby v Radotíně: do konce roku 2022, nová výpravní budova v roce 2023.
   Křižovatka pod Korunou: kvůli rekonstrukce Barrandovského mostu se konec posouvá na červenec 2022.
   Lávka přes Berounku: do konce srpna 2022 (od poloviny července bude opět průchozí, ale budou probíhat dokončovací práce).

   Centrum Radotín: probíhá stavební povolení, předpokládaný začátek je jaro 2023. Opět, vzhledem k situaci na Ukrajině nelze 100% potvrdit.
   Železniční přejezd (nadjezd) směrem na Černošice: termín závisí na termínu pokračování rekonstrukce trati v Černošicích a ten je neznámý. 
   Úprava náměstí u nádraží: teprve se chystá koncepce.

   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: Poškozování životního prostředí (Jiří Bárta 04.04.2022 20:20) – Životní prostředí
  Dobrý den, rád bych oznámil poškozování přírodní rezervace Slavičí údolí viz příspěvek na Facebooku. S pozdravem Jiří Bárta. https://www.facebook.com/radotinskadrbna/posts/5024241077611963?comment_id=5024263097609761¬if_id=1649085867429485¬if_t=feedback_reaction_generic&ref=notif
  • Odpověď: (Eva Javorská) 05.04.2022 7:17)
   Dobrý den,

   děkujeme za podnět. Příspěvku jsem si včera taky všimla a informaci předala na Odbor výstavby, dopravy a životního prostředí.

   Přeji pěkný den,
   Eva Javorská
  • Odpověď: (Eva Javorská) 06.04.2022 15:41)
   Dobrý den,

   pan Milan Suchan z Oddělení životního prostředí posílá vyjádření k nelegální downhillové trati: Naše oddělení situaci prošetřilo a zjistilo číslo parcely, kde se nelegální downhillová trať nachází (parc. č. 571, k. ú. Lochkov, vlastníkem jsou Lesy ČR, s. p.). Podnět (oznámení) o vzniku trati včetně fotodokumentace a mapové lokalizace jsme přeposlali příslušnému orgánu ochrany prostředí Magistrátu hlavního města Prahy - Oddělení ochrany přírody a krajiny, které to bude dále řešit.

   S pozdravem,
   Eva Javorská