OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 
*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Jak přejít z nástupiště na ulici (Pavel Rössner 06.07.2022 10:39) – Doprava
  Dobrý den. Prosím o radu, jak se dostanu z nástupiště po příjezdu z Černošic do Zdravotního střediska, a pak zpět na vlak do Černošic. Mám problémy s chůzí a nemohu chodit po schodech. Je nějaká bezbarierová možnost?
  • Odpověď: (Eva Javorská) 11.07.2022 7:39)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš dotaz. Do 16.7. budou vlaky zastavovat u prvního nástupiště (staré nástupiště), východ z něj není úplně bezbariérový, protože je nutné přejít přes koleje, ale nejsou to schody, Po 16.7. je možné použít bezbariérový východ buď z provizorního 4. nástupiště (ve směru do Černošic) na Prvomájovou ulici nebo nový podchod k přejezdu v ulici Na Betonce z 3. nástupiště (směr z Černošic).
   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: Poplatky,svoz odpadu (Pavel 07.07.2022 0:15) – Životní prostředí
  Od kterého roku platí za svoz odpadů nejmenší děti? Děkuji
 • Otázka: reklama v televizi (Rysková 29.06.2022 20:20) – Kultura
  Dobrý den, můžete mi prosím sdělit kolik jste zaplatili za reklamu v televizi za propagaci nového komunitního centra Koruna a z jakých prostředků. Děkuji Rysková
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 04.07.2022 14:26)
   Dobrý den, paní Rysková,
   projekt Kulturně komunitního centra Koruna se stal jednou z tváří Operačního programu Praha – Pól růstu ČR. Účelem je propagace projektů, které byly financované z evropských fondů. Reklamu zajišťovalo Hlavní město Praha (resp. Odbor evropských fondů Magistrátu hlavního města Prahy), nikoliv Městská část Praha 16. 
   Materiály zveřejníme na našich webových stránkách. 
   Děkujeme za pochopení. 
   Jana Hejrová

 • Otázka: koncert na fotbalovém stadionu 25. 6. (Milada Čechová 25.06.2022 21:47) – Kultura
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdo povolil hlučný koncert na fotbalovém hřišti 25. 6. odpoledne. Stadion stojí uprostřed zástavby a obtěžoval nás nepřiměřeným hlukem. Až tak, že jsme se téměř neslyšeli na zahradě. To už opravdu zavání arogancí. Milada Čechová
  • Odpověď: (Eva Javorská) 27.06.2022 11:40)
   Dobrý den,

   děkujeme za Váš dotaz, na který odpovídá vedoucí Odboru občansko správního, Mgr. Bc. Zuzana Högerová: na základě Vašeho dotazu, který se týká koncertu na fotbalovém stadionu dne 25.6. 2022 Vám sděluji, že nás jako Úřad v první řadě moc mrzí, že v naší obci nastala situace, která byla pro Vás nepříjemná. Městská část Praha 16 nemá organizátorem nahlášenou žádnou veřejnou akci (koncert) na uvedený termín. Toto by bylo učiněno v případě, že by organizátor počítal s dobou trvání akce i do pozdějších nočních hodin. Z Vašeho dotazu je zřejmé, že se jedná o koncert, který však probíhal na fotbalovém hřišti v odpoledních hodinách. Pokud je občan obtěžován nadměrným hlukem i v době mimo noční klid a nepomůže domluva s tím, kdo ho způsobuje, může zavolat městskou nebo státní policii. Ta má povinnost se na stanovenou adresu oznamovatele dostavit a záležitost řešit.

   S pozdravem,
   Eva Javorská
  • Odpověď: (Eva Javorská) 28.06.2022 10:16)
   Dobrý den,
   omlouváme se za chybnou informaci, akce na fotbalovém hřišti byla řádně nahlášena na Odboru občansko správním a byly informovány i pořádkové složky.
   Eva Javorská
 • Otázka: Prvomájová x Vrážská (Michal Čeleda 26.06.2022 13:58) – Doprava
  Dobrý den, ve směru do Prvomájové (do tunýlku) bude značka P8 (přednost před protijedoucími vozidly), nicméně v opačném směru by asi měla být značka P7 (přednost protijedoucích vozidel). Tunýlek byl ale projektován rozšířený, aby se do něj vešla dvě vozidla, vč. vozidel IZS. Jejich průjez ovšem značně ztíží ostrůvek s přechodem. Navíc je Prvomájová předpokládaná jako "klidová zóna" s minimem průjezdů. Pak jsou ovšem značky i ostrůvez zbytečné. Jak to tedy je?
  • Odpověď: (Eva Javorská) 27.06.2022 16:21)
   Dobrý den,

   děkujeme za Váš dotaz, na který odpovídá Jan Martínek, vedoucí Oddělení dopravy: dopravní značka P8 zůstala v projektové dokumentaci omylem, tunýlek bude dostatečně široký pro obousměrný provoz. Dopravní ostrůvek představuje právě to zklidnění dopravy a umožnění bezpečného přecházení chodců v blízkosti výjezdu z tunýlku.
   Doplnění odpovědi od Ing. Pavla Švitorky, vedoucího Odboru místního hospodářství: Dělící ostrůvek v Prvomájové ulici (pokud bude schválen PČR) je navržen jako pojezdný (přejíždějící), označený vodorovným dopravním značením.

   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: úprava zeleně (Lenka 22.06.2022 8:25) – Životní prostředí
  Dobrý den, prosím o zkrácení keřů, které rostou kolem jediného chodníku v ulici Jelenovská. Děkuji.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 22.06.2022 9:55)
   Dobrý den, Lenko, 
   děkujeme za Váš příspěvek. Pozemek, který přiléhá k chodníku u Jelenovské ulice je pronajatý bytovému družstvu, které je povinné provádět údržbu, a to včetně ořezu keřů. Bytové družstvo jsme proto kontaktovali s žádostí  a nápravu. 
   Jana Hejrová

 • Otázka: Pořádek na sídlišti u Alberta (Soňa Zumanová 06.06.2022 9:57) – Životní prostředí
  Dobrý den,
  Již delší dobu se chystám, že napíši příspěvek k životnímu prostředí na sídlišti u nákupního centra. Vždy jsem byla velice ráda, že jsem si zvolila bydlení v Radotíně. V poslední době se spíš stydím, kde žiji, neprovedla bych sídlištěm návštěvu, protože bych se styděla. Z našeho sídliště se stala lokalita plná odpadků. Již v pátek večer, byly veškeré koše na sídlišti přeplněné. Dnes ráno bylo sídliště plné odpadků a to nejen kolem košů. Dětské hřiště je plné prázdných pet lahví. Síť kolem hřiště je potrhaná. Do večerních hodin, včera ještě kolem 22.00 hod je z hřiště slyšet hlasité výkřiky. Dříve hřiště sloužila především pro potřeby dětí, které na tomto sídlišti bydlely. Nyní se zde zdržují dětí z "hotelového domu", ukrajinské děti a vietnamské děti, bez doprovodu rodičů. Pokud se zde zdržuje tolik dětí a dalších osob, měl by úřad nějak reagovat, aby zde mohli normálně žít zejména obyvatelé sídliště.

  Soňa Zumanová
  • Odpověď: (Eva Javorská) 07.06.2022 10:44)
   Dobrý den,

   děkujeme za Váš podnět. Odbor místního hospodářství zkontroluje stav hřišť a zařídí případné opravy. Odpadkové koše na novém sídlišti vyváží radotínské technické služby 3x týdně, naposledy před víkendem v pátek během dopoledne. Bohužel do nich někteří občané vyhazují i domovní odpad či plastové lahve a koše jsou tak velmi rychle plné.

   Pokud jde o hlasitý hluk po 22. hodině, jedná se o porušování vyhlášky rušení nočního klidu, které řeší pořádkové složky - Policie ČR či Městská policie hl. m. Prahy. V takovém případě prosíme kontaktujte místní služebny policií či zavolejte na bezplatné linky 156 nebo 158. 

   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: Sběrné nádoby pro odkládání drobných elektrozařízení a baterií (Kubátová 01.06.2022 8:38) – Životní prostředí
  Dobrý den,

  z jakého důvodu prosím není v Radotíně dostupný žádný kontejner pro odkládání drobných elektrozařízení a baterií? Samozřejmě vím, že je možné je odevzdat i ve sběrném dvoře, ale ten mi z řady důvodů není dostupný. Například v Černošicích mají takové kontejnery dva.

  Děkuji.

  Děkuji.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 02.06.2022 11:30)
   Dobrý den,

   děkujeme za Váš podnět, na který Vám odpovídá vedoucí radotínských technických služeb, Milan Kubec: Kontejnery na drobné baterie jsou umístěny v budovách úřadu a radnice. O kontejnerech na drobné elektrozařízení se neuvažuje hlavně kvůli nedisciplinovanosti některých občanů, kteří do těchto kontejnerů vyhazují i věci, které tam nepatří. Podle mých informací mají i právě v Černošicích s tímto problém. Navíc, když je v obci (městské části) sběrný dvůr, málokdy tam jsou umístěny i tyto kontejnery.

   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: koryto potoka + kontejnery (Lenka Kudrnová 30.05.2022 11:23) – Výstavba
  Dobrý den,již jsem dotaz posílala, ale nějak ho nemohu najít.
  1.Zajímá mě, proč úprava koryta potoka, u nově vzniklé křižovatky, není ukončena. Z hlediska logického i estetického nechápu, proč oprava končí jen pár metrů před mostem přes silnici (pod poštou) a zbytek je pořád silně zarostlý a nevzhledný.
  2. Chtěla bych požádat o přidání kontejnerů do ulice Jelenovská. Vím, že už se tak jednou stalo, ale bylo toho moc, protože byli všechny po 2 ks, tak jste to odvezli. Stačí přidat pouze plast a papír. Děkuji.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 30.05.2022 15:59)
   Dobrý den,

   děkujeme za Vaše podněty. Radotínský potok má ve správě státní podnik Povodí Vltavy. Městská část připravuje návrhy na úpravy koryta i okolí Radotínského potoka, jedná se však o dlouhodobé plány a vše je v počáteční fázi jednání. Aktuální úprava břehu se týkala pouze okolí plánované stavby nového Centra Radotín (a křižovatky pod Korunou).

   Na otázku ohledně kontejnerů Vám odpovídá Helena Jíchová z Oddělení životního prostředí: Jedná se o stanoviště 0016/019 s vývozem plastu a papíru 3x za týden (tato četnost byla upravována z dřívějších 2x za týden s účinností od 1.3.2021). Na dané stanoviště se zaměříme a po vyhodnocení naplněnosti v souvislosti s četností svozu a získání potřebné fotodokumentace, která tuto nutnost dokládá, případně požádáme o další navýšení četnosti svozů na 4x za týden.

   S pozdravem,

   Eva Javorská
 • Otázka: Ohňostroje (Loučanský 25.05.2022 14:00) – Životní prostředí
  Dobrý den, chci se zeptat, jak dlouho budou muset obyvatelé Radotína snášet často se opakující obtěžující ohňostroje v pozdních nočních hodinách? Ráčili si odpovědné osoby z vedení města všimnout, že všeobecně ve společnosti existuje snaha o odklon od těchto aktivit, které otravuji život rezidentům, plaší zvířata, zvyšují riziko požárů a škodí životnímu prostředí? Pokud to nikdo nepovolil, tak proč nezasáhla některá ze složek Policie, protože času bylo tentokrát dostatek? Tohle nebyl ohňostroj za pár korun. Lidem žijícím v Loučanské či okolních ulicích bohatě stačí opilci, kteří se prakticky každou noc potácejí z Beach Areny a pokud zrovna nelikvidují značky či kontejnery, tak alespoň řvou, močí či zvracejí, všude, kde to jen lze. Chápu, že složení maturitní zkoušky (pokud byl toto důvod) je významný moment v životě jedince, ale jsem si jistý, že většině pracujících obyvatel bohatě stačí ohňostroj pořádaný na Silvestra. Proč jsou právě v katastru Radotína, tyto akce povolené, když jinde to není tolerováno? Děkuji.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 25.05.2022 17:27)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět. Podle Obecně závazné vyhlášky o používání pyrotechnických výrobků v hlavním městě Praze jsou v Radotíně tři místa, kde se může pořádat ohňostroj celoročně  - areál sokolovny, náměstí Svatého Petra a Pavla a ulice K Lázním. Samozřejmě nesmí být rušen noční klid, tudíž ohňostroj musí končit nejpozději ve 22 hodin.

   Pokud se jedná o ohňostroj z 24. května, byl sice na ulici K Lázním, ale až v době nočního klidu. Na místě 2x zasahovali strážníci městské policie, poprvé pouze s domluvou a ztlumením hudební produkce, podruhé již s pokutou a rozpuštěním akce. 

   V případě, že občan registruje podobné chování a naplňování skutkové podstaty výtržnictví či porušování vyhlášky o rušení nočního klidu či znečišťování veřejného prostranství, měl by okamžitě volat pořádkové složky - Policii ČR nebo Městskou policii hl. m. Prahy. Proto Vás pro příště prosíme, abyste v okamžiku registrování podobného problematického chování, z důvodu řešení, okamžitě kontaktoval místní služebny policií či zavolal na bezplatné linky 156 nebo 158. 

   Městská část Praha 16 již dva roky ohňostroj nepořádala.

   S pozdravem,
   Eva Javorská

   Obecně závazné vyhlášky o používání pyrotechnických výrobků v hlavním městě Praze