OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 
*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Novoroční pyrotechnika (Ing. Vlastimil Ehrman 22.12.2021 11:03) – Obecné téma
  Na webových stránkách obecního úřadu byla uveřejněna informace o používání pyrotechniky na Silvestra a Nový rok. Z informace cituji: „je především v historickém jádru metropole 31. prosince a 1. ledna zakázáno používat volně prodejnou pyrotechniku. V Radotíně je pro tři lokality daná výjimka, a to pro areál sokolovny, náměstí sv. Petra a Pavla a ulici K Lázním“ (Jinak řečeno, je to v Radotíně ty dny zakázáno všude, kromě jmenovaných tří míst, protože nejsou historickým jádrem metropole). V dalším odstavci stojí toto: „Na celém území hlavního města je kromě 31. prosince a 1. ledna celoročně zakázáno používat volně prodejnou pyrotechniku“ (v tyto dny je to naopak všude povoleno, jinak platí zákaz). Jak to tedy vlastně je? V první větě se to zakazuje, ve druhé povoluje. Prosil bych o srozumitelné vysvětlení co je touto vyhláškou vlastně zakázáno, a kdy a kde?
  • Odpověď: (Eva Javorská) 22.12.2021 11:07)
   Dobrý den,

   děkujeme za Váš dotaz. Jednoduše se to dá shrnout takto: Po celý rok je všude v Praze zakázáno pouštět volně prodejnou pyrotechniku, kromě míst, která jsou v seznamu výjimek ve vyhlášce MHMP (pro Radotín je to sokolovna, náměstí sv. Petra a Pavla a ulice K Lázním). 31. prosince a 1. ledna je možné pouštět pyrotechniku i na ostatních místech v Praze, ale krom míst, která jsou uvedená v bodě a) až g) v článku o pyrotechnice. Celou vyhlášku najdete na tady.
   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: Výjezd od Billy (Kopelentová 09.12.2021 9:56) – Doprava
  Dobrý den , rada bych jen informovala o výjezdu z Billy . Kvůli zaparkovaným autům u bývalé jazykové školy , je omezen výhled na hlavní silnici a tak i zvýšené riziko nehody . Je možné na druhou stranu nainstalovat třeba zrcadlo . Moc Vám děkuji .
  • Odpověď: (Eva Javorská) 13.12.2021 9:52)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět, na který Vám odpovídá Jan Martínek, vedoucí Oddělení dopravy: Výhled přes zaparkovaná vozidla se obecně i dle příslušných předpisů nebere jako nevyhovující. Od zahájení provozu Billy se dopravní situace ve Vrážské ulici zásadně nezměnila a tak, podle našeho názoru, je instalace dopravního zrcadla nadbytečná. Předpokládám, že stejný názor bude mít i dotčený orgán při povolování jeho instalace, tj. Policie ČR.
   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: Vítání občánků (Lucie Floriánová 12.12.2021 11:04) – Sociální oblast
  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, kdy bude probíhat nejbližší vítání občánků a jestli je potřeba se nějak zaregistrovat.
  Nikde na Vašich stránkách jsem to nenašla.

  Děkuji
  • Odpověď: (Eva Javorská) 13.12.2021 9:47)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš dotaz. Termíny Vítání občánků na příští rok zatím nejsou určené, ale předpoklad prvního vítání je březen/duben 2022. Kolegyně z Úseku matrik samy zvou na vítání podle data narození dětí. Nemusíte se tedy nikde registrovat.
   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: Sociální bydlení (Klimentová 16.11.2021 12:23) – Sociální oblast
  Dobrý den , mohu se zeptat zda zda funguje nějaké sociální bydlení pro lidi v invalidním důchodu bez jiného výdělku.
  Zjištuji pro maminku, trvale bydliště má ve Vaší městské části.
  Nebo jak postupovat v takovém případě, nyní pobývá v chráněném bydlení. Děkuji za odpověď Klimentová
  • Odpověď: (Eva Javorská) 02.12.2021 9:33)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš dotaz, na který Vám odpovídá Daniela Řepásková z Odboru sociálního: Městská část Praha 16 nemá sociální bydlení. Pokud je občan v invalidním důchodu a pobývá v chráněném bydlení má nárok na doplatek na bydlení, vyplácený úřadem práce, kde je nutno o něj požádat. Na doplatek na bydlení k invalidnímu důchodu bude mít nárok i v jakémkoliv bydlení s nájemní smlouvou. Rovněž můžete požádat u úřadu práce o dávku hmotné nouze doplatku do životního minima. Pro seniory je vždy dobré podat žádost o možnost umístění do domova s pečovatelskou službou.
   Přeji pěkný den,
   Eva Javorská

 • Otázka: Upozornění na nebezpečné misto (Petr Horský 23.11.2021 11:43) – Obecné téma
  Pouze upozornění. Ve Veštínské ulici blízko kadeřnictví je neoznačené a nebezpečné místo pro chodce. Jde o propad části chodníku. Hezký den. Petr Horský
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 23.11.2021 13:45)
   Dobrý den, pane Horský, 
   děkujeme za Vaše upozornění. Místo je označené, oprava je objednána. Proběhnout by měla ve čtvrtek. 
   Hezký den. 
   Jana Hejrová
 • Otázka: lávka přes koleje (Marcela Ettelová 11.11.2021 16:10) – Obecné téma
  Chtěla bych upozornit, že opět byla dost kluzská lávka přes koleje u nádraží Radotín a to dne 10.11.2021v ranních hodinách. Vím že se to již na této stránce řešilo, ale evidentně se nic nevyřešilo. Občas tam někdo nasype písek, ale většinou, když to není potřeba a ráno nemrzne. Děkuji
  • Odpověď: (Eva Javorská) 16.11.2021 13:09)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš dotaz, na který odpovídá Michal Krošlák ze Správy železnic: Údržbu lávky pro pěší bude do 10. prosince 2021 zajišťovat zhotovitel stavby. Od 10. prosince 2021 bude otevřen podchod pro pěší (část nového a část starého, které budou vzájemně propojeny) a lávka pro pěší bude v termínu od 11. prosince 2021 do 16. července 2022 uzavřena a cestujícím a občanům bude sloužit podchod. V neděli 21. listopadu zhotovitel provede posyp lávky pískem, jelikož od pondělí 22. listopadu má v ranních hodinách mrznout.
   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: Otazka na praktickou výuku (Martin Císařovský 27.10.2021 16:23) – Obecné téma
  Dobrý den,
  Chtěl jsem se poptat zda je možné u vás podstoupit praktickou výuku?
  Chodím na obor veřejno správní činnost 3 ročník. Jedná se o termín 24-28.1/2022
  Chodím na tuto školu:
  Střední odborná škola sociální svaté Zdislavy

  Děkuji za odpověď,
  Císařovský
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 29.10.2021 8:27)
   Dobry den, pane Císařovský, 
   praxe studentů u nás možná je. Pokud byste se chtěl zaměřit na konkrétní oblast, bylo by ideální oslovit přímo příslušného vedoucího odboru. Poté  zašlete tajemníkovi úřadu (Ing. Jiráskovi) a na Personální úsek (Bc. Mrázkové) návrh smlouvy o odborné praxi. Tuto smlouvu připravuje škola, po našem doplnění, a případných dalších úpravách, dojde k podpisu a praxe může proběhnout. 
   Bližší informace poskytne Bc. Mrázková.
   Děkujeme za spolupráci, s pozdravem
   Jana Hejrová
 • Otázka: Dokončení křižovatky pod Korunou (Michal Čeleda 25.10.2021 11:52) – Doprava
  Dobrý den, kdy bude dokončena rekonstrukce křižovatky pod Korunou? Na stránkách MČ jsem nic nenašel, na stránkách TSK je uvedeno do konce srpna 2022, ale zrušení omezení už na 2.8.2021.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 25.10.2021 16:21)
   Dobrý den,

   děkujeme za Váš podnět. Dle postupu prací by měla být křižovatka hotova do konce června 2022. Případné zkrácení realizace je závislé na možnosti provádět některé pracovní postupy v době zimního období. Definitivní termín bude znám v průběhu března 2022.

   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: zájezdy (zuzana trnkova 02.10.2021 11:42) – Obecné téma
  budou opět zájezdy pro důchodce?
  • Odpověď: (Eva Javorská) 18.10.2021 13:33)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš dotaz. V letošním roce se zájezdy již organizovat nebudou, i s ohledem na opět se zhoršující situaci s onemocněním COVID 19, která znemožňovala uspořádání zájezdu v loňském i letošním kalendářním roce. V případě, že v příštím roce 2022 budou okolnosti vhodnější (nebudou v platnosti přísná hygienická nařízení), určitě radotínská radnice v zastoupení kulturního střediska tradiční zájezdy pro seniory organizovat bude.
   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: zakázky (Anna Mertová 14.10.2021 12:13) – Výstavba
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kde mohu najít směrnici pro zadávání zakázek malého rozsahu. Tedy pro takzvané VZMR. Děkuji. A. Mertová