OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 
*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Vyhodnocení l. 248 (Michal Čeleda 04.09.2019 13:12) – Doprava
  Dobrý den, rok se rokem sešel a tak mne zajímá, jaký je výsledek hodnocení provozu linky 248. Provozovatelem je ROPID, ale předpokládám, že se MČ Praha 16 jako iniciátor zavedení této linky zajímá, jak je na tom provoz.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 18.09.2019 9:31)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš dotaz, Městská část Praha 16 je s provozem nově zavedené linky 248 do oblasti Viniček zcela spokojena (rovněž pozitivní hodnocení je od obyvatel této lokality). Podobný názor má i silniční správní úřad pro Prahu 16 a organizace ROPID, která je v Praze zodpovědná za organizaci městské hromadné dopravy.
   Z těchto důvodů se v brzké době nepočítá s jakoukoliv zásadní změnou, pouze v rámci prosincových změn jízdních řádů vlaků může dojít k dílčím úpravám jízdního řádu této linky.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová

 • Otázka: Dotaz na vlastnictví garáží na Sídlišti (Miroslav 10.09.2019 11:31) – Obecné téma
  Dobrý den, sháním garáž k pronájmu na starém Sídlišti a hodně garáží vypadá opuštěných. Proto jsem nahlédl do katastru a cca 5 garáží je ve vlastnictví Prahy ve spravování místním úřadem. Jsou tyto garáže v pronájmu nebo je možnost se o ně ucházet a kde ? Děkuji
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 13.09.2019 9:20)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Stanislava Rašková z Odboru místního hospodářství našeho úřadu: 
   Žádná z garáží na Sídlišti není vlastnictvím Hlavního města Prahy, ale fyzických osob. Hlavní město Praha vlastní pouze několik pozemků pod garážemi a vlastníci garáží mají sjednaný nájem pozemků. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: Squatt na Rymáni (Dominika 28.08.2019 14:56) – Obecné téma
  Dobrý den,
  mám otázku ohledně squattu na Rymáni, který je tam minimálně už 3/4 roku.
  Odstavená dodávka na poli, která je momentálně obydlená bůh ví kým.
  Chápu, že to není pozemek města, ale snad by tato situace šla nějak řešit. Přeci jen jsou neoprávněně na něčím pozemku.
  Jako obyvatel Rymáně nejsem nadšená, že v podstatě za barákem mám squatt.

  Děkuji
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 06.09.2019 12:04)
   Dobrý den, Dominiko, 
   děkujeme za Váš příspěvek, který jsme předali k zodpovězení Městské policii hlavního města Prahy. Konkrétně na něj odpovídá komisař David Janda, vedoucí okrskové služebny Radotín.
   Městská policie hlavního města Prahy dlouhodobě monitoruje pozemek, na němž je dodávka odstavena. Jedná se o soukromý majetek, ale muž, který dodávku obývá, má s majitelkou pozemku uzavřenou pachtovní smlouvu. Nicméně strážníci při kontrole pozemku dne 28. 8. 2019 pojali důvodné podezření ze spáchání přestupku týkajícího se narušování vzhledu obce (velké množství odpadu v okolí dodávky na pozemku). Městská policie proto stav pozemku zdokumentovala a věc formou úředního záznamu předala místně a věcně příslušnému správnímu orgánu k posouzení, resp. dořešení.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: Protihluková stěna (Barbora 22.08.2019 14:39) – Výstavba
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli se bude stavět (a kdy?) protihluková stěna podél vlakové trati (ulice Ke Zdeři)? Děkuji
  • Odpověď: (Eva Javorská) 23.08.2019 10:53)
   Dobrý den,

   děkujeme za Váš podnět, na který Vám odpovídá vedoucí Odboru výstavby, dopravy a životního prostředí Ing. Lenka Böhmová: Podél železniční trati v ulici Ke Zděři se bude realizovat protihluková stěna. Stavbu bude povolovat Drážní úřad jako speciální stavební úřad, stavební povolení dosud vydáno není. Nelze tedy zatím sdělit, kdy se bude protihluková stěna stavět.
   S pozdravem
   Eva Javorská
 • Otázka: parkování s parkovacím kotoučem (pospisil 28.07.2019 16:40) – Doprava
  Dobrý den,na nám. Osvoboditelů-parkovišti si myslím, že u značky IP 13b (není čitelná) chybí dodatková tabule označující bezplatnou dobu stání. Může se parkovat bez kotouče? Nebo jsem se nevšiml? Prosím o prověření.Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 31.07.2019 11:26)
   Vážený pane Pospíšile,

   děkujeme za Váš podnět, na který odpovídá pan Jan Martínek, vedoucí oddělení dopravy: Místo jsme zkontrolovali a svislá dopravní značka IP 13b (parkoviště s parkovacím kotoučem) je čitelná a má příslušnou podtabulku s režimem parkování. Tudíž zde nemůžete parkovat bez parkovacího kotouče.
   S pozdravem
   Eva Javorská
 • Otázka: Parkování před domem Na Betonce 3 (Martin Pražský 22.07.2019 20:49) – Doprava
  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat z jakého důvodu začala Městská policie pokutovat za parkování před domem Na Betonce 3 v místě před vjezdem do sídliště mimo žlutou čáru směrem k přejezdu. Na "chodníku" se vždy parkovalo a dokonce jsou na zemi znatelné zbytky vodorovného dopravního značení. Myslím, že v současné situaci kdy na novém sídlišti chybí značná část parkovacích míst a ještě se v této lokalitě rozjíždí další výstavba je sankcionování rezidentů za to, že parkují v místě kde nikomu a ničemu nepřekážejí, značně přehnané. Samozřejmě když blokují vjezd do sídliště a stojí na žluté čáře,tak pak je pokuta zcela v pořádku.
  Předem děkuji za odpověď
  • Odpověď: (Eva Javorská) 30.07.2019 13:07)
   Vážený pane Pražský,

   děkujeme za Váš podnět. Na Váš dotaz Vám odpovídá vedoucí okrskové služebny Radotín, komisař David Janda: Parkování na chodníku je všeobecně zakázáno všude tam, kde to není povoleno dopravním značením. Zbytky vodorovného dopravního značení, které jsou ještě nepatrně znatelné na chodníku si tam někdo namaloval svévolně v minulosti. Na chodníku se tedy i v minulosti parkovalo v rozporu se zákonem. Městská policie se v těchto situacích musí řídit zákonem a přestupky řešit dle zákona.
   Závěrem doporučuji rezidentům si na Odbor dopravy podat žádost o povolení parkování na chodníku na tomto místě.
   S pozdravem
   Eva Javorská

 • Otázka: Schodiště Ametystová - Strážovská (Zdenek Beranek 29.07.2019 19:28) – Obecné téma
  Dobrý den, na uvedeném schodišti je strašný nepořádek (mrtvé zvíře, rozbité sklo apod.) - můžete prosím zajistit rychlý úklid ? Plus obecně prosím o informaci o frekvenci běžného úklidu tohoto místa. Dekuji.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 30.07.2019 13:00)
   Vážený pane Beránku,

   děkujeme za Váš podnět. Dnes dopoledne se o problém postarali zaměstnanci technických služeb. 
   Mimo centrum se uklízí v podobném harmonogramu, jako je Jarní úklid komunikací, tudíž každé místo dvakrát až třikrát za rok. V případě, že jsme upozorněni na nepořádek, posíláme úklid operativně mimo plán.
   S pozdravem
   Eva Javorská
 • Otázka: místní rozhlas (Bohumil Novák 29.07.2019 14:48) – Kultura
  Dobrý den chtěl jsem vás poprosit jestli by jste si nemohli odpustit ty výlevy co tam pouštíte opravdu nejsem zvědavý na to abych přijel z práce a poslouchal nějaké halekání na celí Radotín v jakém století žijete zkuste brát v potaz že někdo chodí taky na noční a odpolední a chce se přes den třeba vyspat chovejte se normálně... Ještě tam pouštíte hudbu co je 100 let stará na to fakt nemám nervy ...
  • Odpověď: (Eva Javorská) 29.07.2019 18:02)
   Vážený pane Nováku,
   děkujeme za Váš podnět. Místní rozhlas je sice možná technický přežitek, ale jde o jeden z informačních zdrojů, který i v dnešní přetechnizované době někteří občané aktivně využívají. Proto o snížení počtu hlášení či jeho zrušení neuvažujeme.
   S pozdravem, Eva Javorská
 • Otázka: semafor pod parkem (Jana Morsteinová 15.07.2019 20:14) – Doprava
  Dobrý den,
  při odbočování na křižovatce pod parkem z ulice Karlické ve směru od Černošic do směru na Lochkov se nerozsvěcuje odbočovací zelená šipka. Situace se mi stala opakovaně. Řidiči jedoucí v tomto směru si musejí hlídat vozidla jedoucí v protisměru od Prahy, kteří vužívají i oranžovou, aby ještě projeli, a pokud se nerozsvítí zelená odbočovací šipka, dochází k rizikovým situacím, neboť vozidla od Lochkova už vyrážejí do křižovatky a přes keříky nevidí, že někdo v křižovatce se ještě rozjíždí k odbočení. Je to velmi nepříjemné a proto prosím o prověření stavu semaforu, aby zde nedošlo k havárii. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 17.07.2019 11:22)
   Dobrý den, paní Morsteinová, 
   děkujeme za Váš podnět. O uvedeném problému víme, řešili jsme ho opakovaně. Na základě Vaší žádosti tedy dostalo Oddělení dopravy našeho úřadu za úkol záležitost opět prověřit. O závěrech Vás budeme informovat. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová

 • Otázka: Nebezpečný strom (Adéla Pohlavcová 12.07.2019 7:59) – Životní prostředí
  Dobrý den,
  jezdím z Kosoře jednosměrkou do Radotína a cca 200 m od technických služeb u přemostění, je velmi nahnutý velký strom. Zdá se mi, že je to nebezpečné pro okolí. Je možné to nějakým způsobem zkontrolovat a popř. řešit?Děkuji
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 15.07.2019 9:07)
   Dobrý den, Adélo, 
   děkujeme za Váš podnět, záležitost již řešíme. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová