Odběrové testovací místo na covid bude na parkovišti před Albertem

Antigenní i PCR testy bude možné od čtvrtka 11. března podstoupit i v Radotíně. Odběrové místo na testování covid-19 zajistila radnice Městské části Praha 16 v rámci spolupráce se společností Medical Testing. Ta provozuje dalších šest odběrových míst, například na Smíchově, Hájích nebo v Libni. 

 

Testování prostřednictvím antigenních testů mohou například využít ti, kteří nemají žádné příznaky nákazy a chtějí se ujistit, že nejsou nakaženi novým koronavirem. Typicky před návštěvou prarodičů. Službu využijí i zaměstnanci v rámci povinného preventivního testování ve firmách.

 

Potřebné bylo získání důležitého povolení od hygieniků, stanovisko od magistrátního zdravotního odboru a souhlasu od ministerstva zdravotnictví. Proběhlo i jednání se zdravotními pojišťovnami včetně VZP kvůli proplácení testování. „V současné době čekáme na zařazení radotínského odběrového místa do rezervačního systému. Podle aktuálních informací ze včerejšího večera předpokládáme, že testování bude zahájeno od čtvrtka 11. března,“ řekl radotínský starosta Karel Hanzlík. 

 

Odběrový kontejner je umístěn na parkovišti před Albertem. Fungovat bude vždy od pondělí do neděle v době od 8 do 18 hodin. 

Další informace zveřejníme, jakmile budou dostupné. 

Testovací kontejner se nachází na parkovišti u Alberta.
Testovací kontejner se nachází na parkovišti u Alberta. Fungovat by měl v příštím týdnu. 

Zveřejněno: 10.03.2021 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 1956 x