Oslavy 100. výročí vzniku Československa

V neděli 28. října se v Radotíně uskuteční další akce ke 100. výročí založení Československa. Parní vlak s prezidentem Masarykem, historický průvod, odhalení pamětní desky ke stromu svobody a pietní akt – takový bude program nedělního svátečního dne. 

Osobně se setkat s prvním československým prezidentem T. G. Masarykem a dalšími vrcholnými představiteli první republiky můžete na radotínském nádraží. Ve 13 hodin a 14 minut sem dorazí speciální historická souprava tažená parní lokomotivou. Z ní vystoupí právě Masaryk s dalším doprovodem v dobových kostýmech, přijme pozdrav všech věrných Radotíňáků a předá jim pamětní věnec.

Průvod radotínských občanů, zástupců místní radnice, letopisecké komise, místních dobrovolných hasičů půjde od nádraží až k památníku padlým na náměstí Osvoboditelů. 

Ve 14 hodin se v parku pod Korunou uskuteční pietní akt, jehož se zúčastní i zástupci Městské části Praha 16. U pomníku, který je věnovaný obětem velké první světové války (ale i války druhé), budou položeny pamětní věnce. Po jejich uložení bude u nově zasazeného stromu republiky odhalena pamětní deska připomínající sté výročí vzniku Československé republiky.
 
Strom republiky na náměstí Osvoboditelů, 24.10.2018
Lípa vysazená v parku na náměstí Osvoboditelů jako Strom republiky připomíná 100. výročí vzniku Československa. 24.10.2018

Pozvánka - akce ke 100. výročí vzniku republiky, 28.10.2018
Zveřejněno: 25.10.2018 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 4309 x