Radotínská Neckyáda odkloní cyklostezku

Parník a Orient expres na Berounce při 7. ročníku Radotínské NECKYÁDY, 20.6.2015Necky a další velepodivná plavidla zčeří hladinu Berounky už v sobotu 18. června odpoledne. A protože břehy budou plné diváků a fandů, dojde v tomto dni mezi jednou odpolední a půlnocí k uzavření cyklistické stezky A 1 i navazující cesty.

Uzavírka se týká nepříliš dlouhého úseku na levém břehu řeky – mezi lávkou u kostela sv. Petra a Pavla a Říčními lázněmi Radotín. Objízdná trasa je vedena přes náměstí Sv. Petra a Pavla ulicí Loučanská, v ulici K Lázním navazuje na značenou cyklotrasu.

Nejen cyklisté, kterým se akce tak trochu postaví do cesty, ale všichni, kdo by tento den chtěli zažít něco hodně jiného, jsou zváni na letošní Neckyádu. Jako diváci, nebo – mají-li odvahu – jako závodníci. Ano, je to tak, Městská část Praha 16 opět vyzvala všechny plavbymilovné dobrodruhy s tvůrčím duchem, aby nelenili, sbili sobě loď a vyrazili s ní zdolat všechny tůně, peřeje i zrádné mělčiny mezi radotínskými říčními lázněmi a lávkou u kostela.

Celá akce je zdarma, včetně večerního koncertu.

Kdo popluje, zví nejpozději při přihlášení, že od 13.00 do 14.30 hodin proběhne prezentace a příprava plavidel. Vlastní závod bude odstartován sjezdem prvního plavidla na vodu (či pod ni) v 15.00 hodin, od této chvíle je také přislíbena první živá hudba. Startuje se z pláže u cyklostezky v Říčních lázních, cílový prostor bude pod Radotínskou lávkou. Na cyklotrase pod lávkou bude konferenciér a rozhodčí, kteří budou hodnotit umělecký dojem a technickou hodnotu vyrobeného plavidla. Dojezdy by měli všichni startující zvládnout do páté odpolední, aby si mohli v klidu poslechnout plánovaný koncert skupiny Nolem. Mezi sedmou a půl osmou je naplánováno vyhlášení výsledků a předání cen. Pro vítěze i poražené a všechny jejich fandy pak ještě zahraje Timudej. Nechte se zvábit pábením – stojí to za to!

Osmý ročník soutěže ve splavování Berounky na netradičních plavidlech pořádá v rámci 10. Radotínského pábení Městská část Praha 16 s Vodáckým oddílem Radotín. Pro mimopražské účastníky je možno zajistit ubytování ve Sportovní hale Radotín. Více informací včetně podrobného časového plánu naleznete zde

Fotogalerie ročníku 2015
Zveřejněno: 16.06.2016 –Kateřina Drmlová ; Přečteno 5654 x