Rekreační zařízení Chroboly

Rekreační zařízení Chroboly

1. Identifikační číslo

Bude doplněno

2. Kód

Bude doplněno

3. Název životní situace

Rekreační zařízení Městské části Praha 16 v Chrobolech

4. Základní informace k životní situaci

Rekreační zařízení Městské části Praha 16 v Chrobolech se nalézá v malé obci Chroboly, ležící v šumavském podhůří v nadmořské výšce 758 m n. m. na cestě mezi Prachaticemi (9 km) a Českým Krumlovem (28 km) První písemná zmínka o ní pochází z roku 1317. Obec má dnes dobré silniční a železniční spojení nejen do bývalého okresního města Prachatice, ale také do Volar, vstupní brány do Národního parku Šumava.

V objektu jsou čtyři pokoje (2 čtyřlůžkové, 1 třílůžkový a 1 dvojlůžkový), společné sociální zařízení, kuchyň a společenská místnost s televizí, která slouží i jako jídelna.

Maximální kapacita je 13 osob.

5. Kdo je oprávněn v této věci jednat

Pobyt v Rekreačním zařízení Městské části Praha 16 v Chrobolech může objednat osoba starší 18 let.

6. Jaké jsou podmínky a postup pro řešení životní situace

V Rekreačním zařízení Městské části Praha 16 v Chrobolech mohou strávit rodinnou dovolenou nejen občané Radotína, ale i široká veřejnost v průběhu celého roku.

7. Jakým způsobem zahájit řešení životní situace

Stanovte si termín, ve kterém si přejete pobyt v Rekreačním zařízení Městské části Praha 16 rezervovat. Termín si, prosím, ověřte dotazem zaslaným prostřednictvím e-mailu: kancelar@praha16.eu, telefonicky na čísle 234 128 202 nebo osobně: náměstí Osvoboditelů 21/2a, Praha-Radotín (kancelář č. 18 v patře budovy), kontaktní osobou je Bc. Petra Mrázková. Další postup záleží na konkrétní dohodě.

8. Na které instituci životní situaci řešit

Úřad městské části Praha 16, Personální úsek Kanceláře úřadu, náměstí Osvoboditelů 21/2a, Praha-Radotín (kancelář č. 18 v patře budovy).

9. Kde, s kým a kdy životní situaci řešit

Obraťte se na Úřad městské části Praha 16, Personální úsek Kanceláře úřadu, náměstí Osvoboditelů 21/2a, Praha-Radotín (kancelář č. 18 v patře budovy), kontaktní osobou je  Bc. Petra Mrázková.

10. Jaké doklady je nutné mít s sebou

Průkaz totožnosti.

11. Jaké jsou potřebné formuláře a kde jsou k dispozici

Smlouva o ubytování, kterou na základě Vámi poskytnutých údajů navrhuje zprostředkovatel (tj. Úřad městské části Praha 16).

12. Jaké jsou poplatky a jak je lze uhradit

Cena je 190 Kč za osobu a den. Pobyt je možný po předchozí dohodě i s malým psem (50 Kč za den). Poplatek za pronájem celého objektu (bez ohledu na počet obsazených lůžek, nejvýše však do kapacity objektu, tj. 13 osob) činí 1500 Kč za jeden den. Uvedené ceny zahrnují DPH. Poplatek z pobytu (poplatek obce Chroboly – 3 Kč za osobu a den) není součástí ceny a platí se přímo na místě.

Poplatek (nejméně ve výši vykalkulovaného stornovacího poplatku za případně zrušený pobyt nebo jeho část) se hradí při uzavření smlouvy o ubytování. Celková cena za pobyt je splatná před nástupem ubytování. Platbu objednatel hradí v hotovosti nebo prostřednictvím platební karty v pokladně Úřadu městské části Praha 16, náměstí Osvoboditelů 21/2a, Praha-Radotín (kancelář č. 1 v přízemí budovy), dle dohody případně bezhotovostním převodem.

13. Jaké jsou lhůty pro vyřízení

Rezervace pobytů se stává oboustranně závaznou až po uzavření smlouvy o ubytování a složení zálohy nejméně ve výši vykalkulovaného stornovacího poplatku za případně zrušený pobyt nebo jeho část.

14. Kteří jsou další účastníci (dotčení) řešení životní situace 

Další účastníci nejsou stanoveni.

15. Jaké další činnosti jsou po žadateli požadovány

Další činnosti nejsou stanoveny.

16. Elektronická služba, kterou lze využít

E-mail: kancelar@praha16.eu

17. Podle kterého právního předpisu se postupuje

Právní předpisy nejsou stanoveny.

18. Jaké jsou související předpisy

Provozní řád Rekreačního zařízení Městské části Praha 16 v Chrobolech (pdf, 60 kB)

19. Jaké jsou opravné prostředky a jak se uplatňují

Opravné prostředky nejsou stanoveny.

20. Jaké sankce mohou být uplatněny v případě nedodržení povinnosti

S účinností od 1. června 2012 byly stanoveny stornovací poplatky za zrušení sjednaného pobytu v Rekreačním zařízení Městské části Praha 16 v Chrobolech následovně:

a)  při ubytování jednotlivých osob (účtuje se poplatek ve výši 190 Kč za osobu a den) činí jednorázový stornovací poplatek 60 Kč za osobu a zrušený den pobytu, nejméně však v ceně pobytu za osobu a jeden den,

b)  při pronájmu celého objektu (schválený poplatek 1500 Kč za jeden den) bude objednateli při úplném nebo částečném zrušení objednaných služeb vyúčtován stornovací poplatek ve výši:

  • 10 % ze sjednané ceny rušených služeb v době od 30 a více dnů před sjednaným nástupem do zařízení, nejméně však 500 Kč,
  • 40 % ze sjednané ceny rušených služeb, pokud dojde k jejich zrušení v době od 29 do 10 dnů před sjednaným nástupem do zařízení, nejméně však 1000 Kč,
  • 80 % ze sjednané ceny rušených služeb, dojde-li k jejich zrušení v době od 9 do 0 dnů před sjednaným nástupem do zařízení, nejméně však 1300 Kč.

Dojde-li ke sjednání ubytování v době kratší než 30 dnů před sjednaným nástupem do zařízení, platí stejné stornovací podmínky jako v předchozích bodech.

21. Nejčastější dotazy

Nejčastější dotazy nejsou stanoveny.

22. Další informace

Můžete se obrátit na Úřad městské části Praha 16, Personální úsek Kanceláře úřadu, náměstí Osvoboditelů 21/2a, Praha-Radotín (kancelář č. 18 v patře budovy), kontaktní osobou je Bc. Petra Mrázková.

23. Informace o popisovaném postupu je možné získat také z jiných zdrojů nebo v jiné formě

Souhrnný popis rekreačního zařízení v Chrobolech
Fotogalerie rekreačního zařízení

24. Související životní situace a návody jak je řešit

Související životní situace nejsou stanoveny.

25. Za správnost popisu odpovídá útvar

Úřad městské části Praha 16, Kancelář úřadu, Personální úsek

26. Kontaktní osoby

Bc. Petra Mrázková

27. Popis je zpracován podle právního stavu ke dni

30.9.2019

28. Popis byl naposledy aktualizován

30.9.2019

29. Datum konce platnosti popisu

Konec platnosti popisu není stanoven.

30. Případná upřesnění a poznámky k řešení životní situace

Poznámky nejsou k dispozici.

Zveřejněno: 02.04.2013 – Jana Hejrová, DiS.   |   Aktualizováno: 20.12.2019 – Eva Javorská ; Přečteno 17525 x