Seznam ambasadorů bezpečnějšího internetu

Ambasador bezpečnějšího internetu je žena nebo muž z řad seniorů (tedy věková hranice 65+), nebo ti, kteří nespadají do této věkové kategorie, ale mají zájem pracovat se seniory a učit je poznávat tajemství bezpečnějšího on-line prostředí.

Seznam ambasadorů bezpečnějšího internetuV listopadu minulého roku jsme zveřejňovali výzvu, v rámci níž se hledají ambasadoři pro tento projekt. Z Radotína, ani ze správního obvodu Prahy 16, se bohužel nikdo nepřihlásil.

I přesto seznam (docx, 65 kB) zveřejňujeme (v nabídce se často objevuje Praha 5).  


Co ambasadora čeká?
Proškolení ze základních e-learningových lekcí, které připravilo Národní centrum bezpečnějšího internetu. Poté získá certifikát, který jej nadále opravňuje k proškolování seniorů v jeho regionu.

S kým ambasador spolupracuje?
Ambasador spolupracuje s pražskými úřady městských částí, úřady obcí s rozšířenou působností například na poli prevence kriminality. Dále spolupracuje s domovy pro seniory, nebo s organizacemi, které nabízejí aktivity pro seniory, s Městskou policií apod.

S kým ambasador komunikuje?
Kromě již zmíněných obcí či regionů a seniorů, ambasadoři mohou komunikovat na diskuzním fóru na stránkách www.seniori.bezpecne-online.cz. Jde o web, na němž si mohou sdělovat své poznatky, nápady, možnosti společných školení a další. 

A co dál?
NCBI počítá s projektem i v dalších letech, tzn., že by projekt byl rozšířen v rámci celé republiky. I nadále bude NCBI ve spojení s ambasadory bezpečnějšího internetu, neboť e-learningové lekce budou rozšířeny o další témata.
 
Seznam ambasadorů bezpečného internetu (docx, 65 kB)
Zveřejněno: 04.05.2016 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 4255 x