• Slovo starosty

  27.02.2020 / Vážení spoluobčané, během března pocítíme naplno zásadní práce na modernizaci železniční trati. Na dlouhých devět měsíců se z důvodu výstavby nové mostové konstrukce zneprůjezdní Karlická ulice. Uvědomuji si, že se život v Radotíně výrazně zkomplikuje. Mám však pocit, že jsme udělali maximum možného, abychom snížili dopady na běžné dění v Radotíně.
 • Slovo starosty

  30.01.2020 / Vážení spoluobčané, náročnější části stavby optimalizace železniční tratě, jež od března významně ovlivní život v centru Radotína, jsou doslova za dveřmi. V pondělí 9. března se na dlouhých devět měsíců uzavře Karlická ulice. Stavbaři se pustí do výměny konstrukce železničního mostu.
 • Slovo místostarosty

  31.12.2019 / Vážení spoluobčané, rád bych Vás jménem Městské části Praha 16 přivítal v novém roce 2020, který tu máme za okamžik. Co nás především čeká?
 • Slovo starosty

  28.11.2019 / Vážení spoluobčané, předvánoční novinkou je připravený projekt revitalizace vnitrobloku za kulturním střediskem s novým kulturně-komunitním centrem, které doplní stávající Korunu. Pokud vše půjde podle plánu, začneme ho využívat už za rok a půl. Nové budovy spolu se dvorem přinesou další rozšíření vyžití v Radotíně.
 • Slovo starosty

  30.10.2019 / Vážení spoluobčané, blíží se 17. listopad a v tento den si připomeneme 30. výročí sametové revoluce. Jsem rád, že jsme mohli poslední tři dekády – i přes porodní bolesti mladé demokracie a určité naivní představy o rychlé a prosperující společnosti – prožít ve svobodné společnosti s demokratickými základy a s tržní ekonomikou.
 • Slovo starosty

  27.09.2019 / Vážení spoluobčané, následujících bezmála dva a půl roku přinesou do Radotína čilý stavební ruch. Správa železniční dopravní cesty si objednala opravu trati mezi Smíchovem a Radotínem, která se u nás bude týkat nádraží i celého kolejiště. Rekonstrukce trati přinese řadu komplikací, proto Vás chci požádat v předstihu o trpělivost. 
 • Slovo starosty

  29.08.2019 / Končíme právě jednu významnou etapu v rozvoji Radotína – rekonstrukci a rozšíření areálu základní školy. Jsme městskou částí, která myslí na svou budoucnost. Proto jsme už nyní připravili kapacitu školy na nárůst počtu obyvatel Radotína, tedy i dětí.
 • Slovo starosty

  30.07.2019 / Radotínu a dalším pražským městským částem způsobují problémy ubytovny a my se Vám snažíme vysvětlit, co s nimi po legislativní stránce jako každá jiná radnice můžeme dělat.
 • Slovo starosty

  30.04.2019 / Radotín čelí, stejně jako celá Praha i další části České republiky, nárůstu počtu aut a problémům s parkováním. Připravili jsme v návaznosti na komunikaci s občany sérii změn v oblasti ulice Loučanská a Rymáně.
 • Slovo starosty

  28.03.2019 / Je už tradicí, že se s příchodem jara pustíme do úklidu, a to i my v Radotíně. V posledních letech se zapojujeme do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko.