• Slovo starosty

  29.10.2020 / Vážení spoluobčané, druhá vlna koronaviru se rychle rozšířila a epidemie je najednou téměř všude kolem nás. Vláda v létě zaspala a tuto závažnou situaci bohužel podcenila.
 • Slovo starosty

  30.09.2020 / Vážení spoluobčané, tento úvodník píšu v době, kdy se dramaticky zvyšuje počet nakažených a není jasné, jaká opatření v boji s koronavirem budeme muset v příštích dnech přijmout. Nadále se snažíme o to, aby Radotín trpěl co nejméně pod tíhou modernizace železnice. Provoz v tunýlku konečně řídí světelná signalizace, která přinesla velké zklidnění dopravy u samotného podjezdu i v celé Prvomájové ulici. Práce na železnici už probíhají téměř rok, i když počátky stavby nebyly pro nás tak citelné. Ještě zhruba dva měsíce musíme vydržet komplikace způsobené výstavbou zcela nového mostu u Horymírova náměstí. Pak sice budou následovat jiná omezení, ale nejsložitější období už snad budeme mít za sebou.
 • Slovo starosty

  01.09.2020 / Vážení spoluobčané, jedním z nejzásadnějších a zároveň v dnešní době i často napříč generacemi diskutovaným tématem je problematika životního prostředí. Mám velkou radost, že v Radotíně po této stránce došlo v posledních letech k velkému zlepšení. Vyrůstal jsem tady a žiji zde více než 50 let, a tak mohu porovnávat. Změna je patrná. Od prachu z cementárny zakrytého Radotína po místo, které se mění z průmyslové periférie hlavního města na vyhledávané místo pro život rodin, o čemž svědčí velký převis poptávky nad nabídkou na trhu realit a rostoucí ceny nemovitostí.
 • Slovo starosty

  30.07.2020 / Vážení spoluobčané, tentokrát bohužel musím začít smutnou zprávou. V neděli 19. července nás navždy opustil Petr Binhack, dlouholetý radotínský zastupitel a radní. Ale také kamarád, organizátor mnoha kulturních akcí, lokální patriot a člověk s velkým smyslem pro humor. Dovolte mi, abych všem pozůstalým tímto vyslovil svou upřímnou soustrast. Petrův odchod zasáhl také mnoho mých kolegů na radnici. Čest jeho památce.
 • Slovo starosty

  29.06.2020 / Vážení spoluobčané, konečně je tady léto a snad už máme za sebou koronavirovou epidemii, která nás nakonec naštěstí zasáhla mnohem menší měrou, než jsme se obávali. Všechna opatření nás stála hodně času, sil a také energie, kterou nyní musíme načerpat zpátky. Vše se pozvolna vrací do svého běžného režimu, proto se velmi těším na letošní léto. Věřím, že ho všichni prožijeme v klidu, pohodě a hlavně ve zdraví!
 • Slovo starosty

  27.05.2020 / Vážení spoluobčané, ve chvíli, kdy píši tento úvodník, vypadá vše mnohem radostněji než v předchozích dvou měsících. Počty nakažených novou formou koronaviru v České republice ani v sousedních státech dramaticky nerostou a my se můžeme začít vracet k normálnímu životu. Chci znovu poděkovat všem, kteří se podíleli na realizaci mnohdy složitých opatření spojených s nouzovým stavem a ochranou před nákazou.
 • Slovo starosty

  27.04.2020 / Vážení spoluobčané, máme za sebou zcela mimořádný měsíc. Nouzový stav a mnoho s ním spojených opatření v dubnu zcela změnily naše životy, náš každodenní provoz. Hned v úvodu musím poděkovat řadě z vás především za to, jak zodpovědně jste přistoupili k různým nařízením omezujícím náš obvyklý život.
 • Slovo starosty

  30.03.2020 / Vážení spoluobčané, březen patřil bezesporu k nejrušnějším měsícům, jaké jsem jako starosta Radotína zažil. Vstoupili jsme do něj s obavami, jak moc náš život ovlivní uzavřená Karlická ulice. A jen krátce poté nás zasáhla koronavirová epidemie.
 • Slovo starosty

  30.03.2020 / Vážení spoluobčané, koronavirová epidemie šířící se světem zcela bezprecedentně zasáhla životy každého z nás. Od začátku minulého týdne na radotínské radnici pravidelně zasedá krizový štáb, jehož členy jsou kromě příslušných zástupců radnice a úřadu také velitelé zdejších jednotek hasičů, policie, strážníků a také další lidé, kteří mají na fungování městské části největší vliv.
 • Slovo starosty

  27.02.2020 / Vážení spoluobčané, během března pocítíme naplno zásadní práce na modernizaci železniční trati. Na dlouhých devět měsíců se z důvodu výstavby nové mostové konstrukce zneprůjezdní Karlická ulice. Uvědomuji si, že se život v Radotíně výrazně zkomplikuje. Mám však pocit, že jsme udělali maximum možného, abychom snížili dopady na běžné dění v Radotíně.