Slovo starosty

Vážení spoluobčané,

následujících bezmála dva a půl roku přinesou do Radotína čilý stavební ruch. Správa železniční dopravní cesty si objednala opravu trati mezi Smíchovem a Radotínem, která se u nás bude týkat nádraží i celého kolejiště. Rekonstrukce trati přinese řadu komplikací, proto Vás chci požádat v předstihu o trpělivost. Omezení čekají na chodce i řidiče aut. A samozřejmě na všechny, kdo jezdí do centra Prahy vlakem. 

O koordinaci a harmonogramu rekonstrukce jednáme se společností SŽDC už asi pět let. Domluvili jsme se na prodloužení nástupišť až k novému sídlišti, na vybudování bezpečných a bezbariérových podchodů, snažíme se minimalizovat dopady stavebních prací na všechny, kdo v Radotíně žijí, chodí tu do školy nebo pracují. Zastaralá trať, která postupným historickým vývojem tvoří pomyslný předěl mezi severní a jižní částí Radotína, a letité nádraží už však opravit potřebují. Už se těším, až v roce 2022 bude vše hotové. Pak už si budeme užívat výhod nového nádraží a celé tratě. Sníží se hluk, který vlaky vytvářejí, zvýší se bezpečnost chodců i řidičů. Pokud se o celé stavební akci chcete dozvědět ještě více, než uvádíme v říjnovém vydání Novin Prahy 16, přijďte 16. října v 17 hodin do školní auly. Radnice k tomuto tématu chystá za účasti investora a zástupců zhotovitelské firmy debatu s občany. 

A ještě pro Vás mám jednu pozvánku: 12. a 13. října pořádáme tradiční Havelské posvícení. V sobotu i neděli se můžete těšit na zajímavá vystoupení, koncerty a jako vždy dobré jídlo a pití. Přijďte si užít první dny podzimu ve společnosti svých sousedů, přátel a známých! 

Říjnové číslo Novin Prahy 16 (pdf, 7,6 MB)

starosta Městské části Praha 16


Zveřejněno: 27.09.2019 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 917 x