Slovo starosty

Vážení spoluobčané,

Slovo starosty
máme za sebou Vánoce a doufám, že jste si je přes všechna omezení užili se svými nejbližšími. Vstupujeme do nového roku a já vám přeji, aby byl v mnohém zdařilejší a především jistější než ten předchozí. Vše by nyní mělo směřovat k plošnému očkování proti koronaviru a já nám všem držím palce, aby stát tuto důležitou úlohu zvládl a splnil. Mnoho se mu totiž, jak to možná v otázkách spojených s epidemií vnímáte, nedaří.


Na nás v Radotíně čekají další omezení spojená s postupem modernizace železnice. Zároveň jsem ale rád, že první plody téměř tři roky trvající stavební akce jsou již patrné. Na mysli mám nový podjezd pod tratí u Horymírova náměstí, který nahradil starou mostovku, jež byla největším místním zdrojem hluku. Různá omezení budou trvat ještě další rok a půl, ale postupně bude přibývat hotových částí, které nám život zjednoduší nebo udělají bezpečnějším.

Těší mě, jak se rozvíjí mezi Radotíňáky stále oblíbenější Místo u řeky. Tentokrát se jedná o právě budovaný 300 metrů dlouhý úsek v části u bistra U Ondřeje. Chodci se mohou těšit na oddělený chodník lemující řeku, cyklisté dostanou rozšířenou cyklostezku. A navíc se přidá i další místo vhodné k posezení a odpočinku. Přibývá také nových stromů, jen na konci minulého roku jsme našli místo pro stovku mladých dřevin. Další nové stromy zahradníci vysadí v letošním roce.

Vážení a milí spoluobčané, přeji vám vše dobré v roce 2021. Hlavně pevné zdraví!

Váš Karel Hanzlík
starosta Městské části Praha 16 (Radotín)

Zveřejněno: 04.01.2021 – Eva Javorská ; Přečteno 972 x