Slovo starosty

Vážení spoluobčané,

Slovo starosty
začalo očkování proti nákaze covid-19 a my jsme se našim nejstarším spoluobčanům nad 80 let rozhodli komplikovanou situaci trochu ulehčit. Zavřenou knihovnu jsme proměnili na kontaktní místo pro seniory, kde jsme jim pomáhali s poměrně složitou registrací k očkování. Kromě toho jsme těm, kteří to potřebují, zajistili či ještě zajišťujeme přepravu s asistencí do očkovacího centra a zpátky domů.

Očkování u převážné většiny seniorů proběhlo i v našem domě s pečovatelskou službou. Věřím, že se brzy podaří všechny seniory naočkovat a ochránit před koronavirem. Poté by rychle měla následovat vakcinace všech ostatních generací. Chtěl bych touto cestou očkování podpořit a vyzvat všechny, aby se pokud možno pro něj rozhodli. V současné chvíli je to pro nás jediná naděje na rychlý návrat k běžnému životu, ve kterém se opět budeme běžně setkávat, sportovat a společně se bavit na kulturních akcích. 

Lednové zastupitelstvo odsouhlasilo návrh rozpočtu Městské části Praha 16 na letošní rok. Stejně jako v minulých letech je hospodaření navržené jako vyrovnané. Nechceme městskou část zadlužovat. Na tom se nic nemění ani v době, kdy rozpočet zaznamenává na straně příjmů nejrůznější výpadky – nefunguje kino, kulturní středisko, podporujeme podnikatele sídlící v prostorech patřících městu a zlevňujeme jim nebo rovnou odpouštíme nájmy. Na závěr chci opět velmi poděkovat všem, kteří v naší městské části pomáhají s koronavirovými opatřeními. Přeji vám pevné zdraví!

Váš Karel Hanzlík
starosta Městské části Praha 16 (Radotín)

Zveřejněno: 02.02.2021 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 798 x