Slovo starosty

Vážení spoluobčané,

Slovo starosty
v březnu bude v Radotíně opět rušno. Modernizace železnice se další etapou přesouvá do prostoru nádraží a k rozšíření podjezdu z Vrážské do Prvomájové ulice. Začne i rekonstrukce křižovatky pod Korunou. Oba kroky přinesou určité komplikace, bez kterých se však nelze posunout směrem k Radotínu s moderní železnicí a moderním centrem městské části. 

Dobrou zprávou je, že se daří koordinovat a skládat za sebe jednotlivé stavby prováděné různými investory tak, aby na sebe navazovaly a aby neběžely najednou, což by přineslo větší zátěž pro každodenní chod Radotína. Po dokončení nového podjezdu pod tratí u Horymírova náměstí začíná avizovaná rekonstrukce křižovatky pod Korunou. Ta zajistí nové spojení s obchodním střediskem Berounka, kde sídlí prodejna Albert či pošta, a s budoucí obchodní třídou v plánovaném Centru Radotín. Most a napojení musí být hotové dříve, než se příští rok definitivně uzavře přejezd Na Betonce. 

Stavebními úpravami vzroste kapacita celé křižovatky pod Korunou, která čelí zvyšujícímu se automobilovému provozu. Studie ukazují, že se množství dopravy na této křižovatce vrací na hodnoty před otevřením Pražského okruhu, části 514 mezi Slivencem a Lahovicemi. 

Opět vás tedy prosím a děkuji vám za trpělivost při zvládání překážek, které radotínské stavby přinášejí. 

Přeji vám pevné zdraví!

Váš Karel Hanzlík
starosta Městské části Praha 16 (Radotín)

Zveřejněno: 02.03.2021 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 864 x