Slovo starosty

Vážení spoluobčané,

Slovo starosty

máme za sebou měsíc plný starostí a velkého smutku, které nám přinesla ruská invaze na Ukrajinu. Jsem hrdý na obrovskou vlnu solidarity s lidmi postiženými válkou. Na ulicích, v obchodech i na dalších místech nyní pravidelně slýcháváme ukrajinštinu a nikdo neví, kdy se budou moci naši noví sousedé vrátit do svých domovů. Přeji si, abychom v naší podpoře neustávali, a pokud to jen bude možné, abychom nadále ukrajinským matkám a jejich dětem pomáhali.

Opět se ukázalo, že v Radotíně umíme držet při sobě a v těžkých chvílích se semkneme. Během pár hodin po vyhlášení sbírky na vybavení domu pro uprchlíky jsme sesbírali takovou materiální pomoc, že bychom zařídili ne jeden, ale rovnou dva podobné domy. Další oblečení, léky, trvanlivé potraviny a věci potřebné pro přežití mimo domov, jako jsou spacáky, podložky nebo termosky, jste nosili do Centra humanitární pomoci Ukrajině, které pár dní po začátku válečného konfliktu zaplnilo svůj sklad, takže jeho pracovníci mohli rychle vše odvézt tam, kde jsou tyto věci nyní potřebné.

V nadcházejících týdnech a možná i měsících bude důležité nepolevit a pokračovat v podpoře Ukrajiny na všech možných frontách. V tamních městech a na vesnicích se patrně rozhoduje také o naší budoucnosti – budoucnosti svobodné Evropy, kam chce Kyjev patřit.

Přeji vám klidné dny!

Karel Hanzlík
starosta Městské části Praha 16 (Radotín)

Aktuální číslo Novin Prahy 16 (pdf, 6 MB)
Zveřejněno: 30.03.2022 – Eva Javorská ; Přečteno 676 x