Terénní prezentace Centra II.

vyzadujiDruhé velké představení budoucího Centra Radotín se uskutečnilo na náměstí Osvoboditelů ve čtvrtek 17. května.

 

vyzadujiStejně jako v předchozím případě (sobota 12. května) vzbudily terénní prezentace a dvě komentované prohlídky pod vedením radotínského starosty Mgr. Karla Hanzlíka a jeho zástupce Mgr. Miroslava Knotka zájem ze strany veřejnosti. Kolem 50 občanů naslouchalo historii a vývoji záměru, změnám z posledního období, návrhu nové podoby zahrnující náměstí, obchodní třídu, novou radnici či bytové domy s obchody a službami v přízemí.

 

vyzadujiDalší, neformální diskuse průběžně probíhaly na čtyřech stanovištích, která představují klíčové body záměru Centra Radotín, ale též zásadní rekonstrukci železniční trati (výstavbu koridoru a přeměnu místního nádraží na plně bezbariérové) či budoucí možnou podobu areálu objektů U Koruny (společenské, kulturní a sociální centrum doplněné o služebnu Policie ČR).

 

vyzadujiNa základě velkého zájmu ze strany občanů se radnice rozhodla ponechat informační panely na náměstí Osvoboditelů o dva týdny déle, než byl původní plán, tj. až do poloviny června. Současně se uvažuje o zopakování této úspěšné akce v ulicích Radotína. 

více fotografií ve fotogalerii


Video TV Praha z komentovaných prohlídek budoucí výstavby Centra Radotín, 12.5.2018:Zveřejněno: 21.05.2018 –Kateřina Drmlová ; Přečteno 4139 x