V Radotíně byla otevřena dobíjecí stanice pro elektromobily od společnosti Pražská energetika

První nabíjecí stanice pro elektromobily od společnosti Pražská energetika byla otevřena v Radotíně v pondělí 14. září. Slavnostního otevření se zúčastnil Karel Hanzlík, starosta Městské části Praha 16 společně s místostarostou Miroslavem Knotkem a zástupci společnosti PRE.

Dobíjecí stanice se nachází v ulici K Lázním, přímo naproti Biotopu. Určena je pro dva vozy, její součástí jsou totiž i dvě vyhrazená parkovací stání určená pouze pro elektromobily. Nainstalována byla standardní stojanová stanice Voltdrive SDS o výkonu 2 x 22 kW, automobil plně nabije přibližně za tři hodiny. 

„Městská část Praha 16 přistupuje ke smart technologiím velmi aktivně. Zkušenosti s automobily využívajícími elektřinu máme již od roku 2011, kdy byly v Radotíně instalovány první dvě veřejné nabíjecí stanice pro elektromobily a jako první v Praze jsme získali dva vozy využívající tuto platformu,“ uvedl Karel Hanzlík, starosta Městské části Praha 16. 

Otevření dobíjecí stanice v ul. K Lázním, 14.9.2020
Starosta Karel Hanzlík společně s Milanem Válkem ze společnosti Pražská energetika otevřeli nabíjecí stanici v Radotíně, ul. K Lázním, 14.9.2020

Radotínská radnice uzavřela s akciovou společností Pražská energetika memorandum o spolupráci, které obsahuje i seznam lokalit, v nichž budou veřejné dobíjecí stanice k dispozici. Kromě zařízení, které je nově zprovozněno v ulici K Lázním, jde ještě o dobíjecí stanice na Sídlišti, na náměstí Osvoboditelů a ve Výpadové.

„Věřím, že nabíjecích stanic bude v hlavním městě přibývat a pro nás, případné zájemce o ekologicky přijatelné projekty, že budou ceny těchto vozů v budoucnu zajímavější, tedy nižší,“ dodal Hanzlík. Podle místostarosty Miroslava Knotka je načasování symbolickým momentem, protože Radotín jako první městská část v Praze začal využívat elektromobily ve spolupráci se společností ČEZ. Nyní se otevřela první nabíjecí stanice od firmy PRE v rámci projektu Metropolitní sítě.

Pražská energetika pokračuje ve výstavbě infrastruktury pro dobíjení elektroaut v hlavním městě prostřednictvím svého programu Metropolitní sítě PRE. Do konce roku 2022 by ve veřejném prostoru mělo vzniknout až 441 dobíjecích stanic. Ta v ulici K Lázním je úplně první. 

Otevření dobíjecí stanice v ul. K Lázním, 14.9.2020 Otevření dobíjecí stanice v ul. K Lázním, 14.9.2020 Otevření dobíjecí stanice v ul. K Lázním, 14.9.2020 Otevření dobíjecí stanice v ul. K Lázním, 14.9.2020 Otevření dobíjecí stanice v ul. K Lázním, 14.9.2020 Otevření dobíjecí stanice v ul. K Lázním, 14.9.2020
Zveřejněno: 14.09.2020 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 3148 x