Z pohádky do pohádky

Z pohádky do pohádky putovaly děti v rámci velkého dětského dne, který se odehrál v sobotu 25. května na radotínském biotopu. Právě pohádky totiž byly tématem letošního ročníku. 

Moderátorem celé akce byl Dlouhý z „té“ známé vyprávěnky nebo snad princ Petrpaslík (alias Petr Pištěk z Petrpaslíkova divadla), na biotop dorazil také jeho parťák Široký (starosta Karel Hanzlík), Královna Koloběžka (v podání Divadelního souboru Křoví) a Zlatovláska se svými sestrami. Soutěžilo se v originálních a tematických disciplínách. A tak děti už třeba vědí, jak nesedat (nebo nasedat?) na lopatu Babě Ježibabě…

Velký dětský den, 25.5.2019

Velký dětský den, 25.5.2019 Velký dětský den, 25.5.2019 Velký dětský den, 25.5.2019 Velký dětský den, 25.5.2019
Velký dětský den v Radotíně, 25.5.2019

Dětský den proběhl v naprosté pohodě a klidu. Počasí určitě také dost pomohlo, přesto si všichni přáli, aby se neopakovala situace z předchozí akce, kterou rozprášily kroupy, blesky, hromy, silný vítr i létající stany a slunečníky. 

A tak se plulo ve vlnách biotopu, střílelo se na terč, malovalo na obličej, hrály se hry, soutěžilo se a soupeřilo v nejrůznějších oborech podle toho, u jaké organizace to právě bylo. 

Celou akci organizovala Městská část Praha 16, ale hlavně se na ní podílelo velké množství radotínských organizací. Velké poděkování patří jednak všem návštěvníkům, kteří na akci dorazili a zejména těm, kteří sobotní odpoledne dlouho dopředu připravovali: Turistický oddíl mládeže, Sbor dobrovolných hasičů, Občanské sdružení Petrklíč (k duši klíč), Školní klub Klíč působící při místní základní škole, Mateřská škola, Vodácký oddíl, Junák – skauti, Klub Radotín (Proxima Sociale, o.p.s.), Městská policie hl. m. Prahy, Centrum Robinson, Kulturní středisko „U Koruny“, Ski a Bike Centrum. 

Akce by se neobešla bez sponzorů, kterými byly společnosti: Albet, Českomoravský cement, Doma-je-doma, Kondor, Presco group, Quick Office, Ratio, Stahl, Šlehofer a Noviny Prahy 16.

Zveřejněno: 28.05.2019 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 1638 x