Záchranka přesunuta do Radotína

11 let od otevření nové radotínské hasičské stanice pro profesionální požárníky se do ulice V Sudech přesunulo i výjezdové stanoviště Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy. 

Za účasti radních hlavního města Prahy (Radek Lacko, Libor Hadrava), zástupců Městské části Praha 16, špiček pražských hasičů i záchranářů byl dlouho avizovaný přesun oficiálně uskutečněn v úterý 27. června. Nově bude sanitní vůz vyjíždět 24 hodin denně z hasičské stanice místo nevyhovujícího místa v Lahovicích, které se nacházelo přímo na soutoku Berounky s Vltavou – zejména při povodních to byl velký problém a zdravotníci museli zachraňovat nejen postižené velkou vodou, ale i sami sebe a vlastní techniku.

„Nové stanoviště sanitek přímo v Radotíně vítáme, je zcela v souladu s naší dlouhodobou snahou o zkvalitnění podmínek složek Integrovaného záchranného systému a jejich lokalizaci blíže k centru naší městské části,“ uvedl Miroslav Knotek, 1. zástupce starosty Městské části Praha 16. „Do budoucna bychom ze záplavového území u Výpadové ulice rádi dostali i místní oddělení Policie České republiky," dodává Knotek. 

Plán pro záchranáře byl přitom od samého počátku daný: při výstavbě nové zbrojnice v ulici V Sudech se počítalo, že zde bude i stanoviště Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy a Jednotky sboru dobrovolných hasičů Radotín, kterou zřizuje přímo městská část. Zdravotníci se přestěhovali nyní, pro dobrovolné hasiče (kteří se do areálu nové stanice vzhledem k množství techniky nevejdou), by se ještě letos měla začít stavět nová zbrojnice přímo v centru Radotína u Karlické ulice, kam by radnice ráda umístila i zmiňované oddělení republikové policie. 

Stěhování záchranné služby do hasičské stanice č. 8 Radotín, 27.6.2017
Stěhování záchranné služby do hasičské stanice č. 8 v Praze - Radotíně se uskutečnilo 27. června 2017

Více snímků ve fotogalerii

Zveřejněno: 28.06.2017 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 6035 x